Gruta 95, 86-330 Mełno, Gmina Gruta, Kujawsko-Pomorskie Polska
+48 530 443 373
dyrektorgck@gruta.pl

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2019- PODSUMOWANIE

Działa od 2010 roku

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2019- PODSUMOWANIE

Dnia 23 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury w Grucie nastąpił finał prawie dwumiesięcznych zajęć plastyczno- sportowych w świetlicach wiejskich, które prowadziły: instruktorki Magdalena Sala i  Karolina Wojtaszewska, oraz dyrektor Hanna Szumotalska.

WAKACJE W ŚWIETLICACH WIEJSKICH  rozpoczęły się 08 lipca w Słupie i Kitnowie, każdego dnia nasze instruktorki były w dwóch miejscowościach. W jednej zajęcia rozpoczynały się o godzinie 9.00 i trwały trzy godziny, natomiast w drugiej – w godzinach od 12.30-15.30. Zajęcia plastyczne to : robienie szkatułek i przyborników z patyczków do lodu, pieski z ręczników, deku pasz na butelkach i na panelach, malowanie, rysowanie i szereg innych rzeczy, przeplatane grami i zabawami ruchowymi..

Dyrektor już dokonała bilansu tegorocznych spotkań w świetlicach, ogółem wzięło w nich udział 671 dzieci. Liczba mówi sama za siebie i potwierdza, że czynne wypełnienie dziewczynkom i chłopcom wakacyjnego czasu to pomysł znakomity.

Z frekwencją wyglądało różnie na przykład w Słupie, Nicwałdzie, Pokrzywnie , Orlu powyżej 15 dzieci, każdego dnia instruktorki robiły inne zajęcia na które potrzeba było dużo materiału. Na zakupy potrzebnych materiałów na zajęcia dyrektor GCK otrzymała środki  z takich sołectw jak: Gołębiewko, Gruta, Kitnowo, Nicwałd, Orle, Wiktorowo, Jasiewo, Salno, Dąbrówka Królewska i Okonin.

Dyrektor dziękuje sołtysom i Radom Sołeckim Wyżej wymienionych wsi za pomoc w organizowaniu tegorocznych WAKACJI W ŚWIETLICACH. Podziękowania kieruje także pod adresem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy dzieciom, że z uśmiechem przychodziły na spotkania.