Koncert w szczególnym, historycznym dniu

2014 kanonizacja gruta27 kwietnia 2014 roku to szczególny dzień w historii polskiego kościoła. Podczas mszy kanonizacyjnej Papież Franciszek, w obecności swego poprzednika Benedykta XVI, ogłosił świętymi Jana XXIII i Jana Pawła II.

W wyjątkową – nie tylko dla katolików – niedzielę w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grucie odbył się koncert poświecony świętemu już Papieżowi Janowi Pawłowi II. Wystąpił zespół PÓŁnaPÓŁ działający przy Gminnym Centrum Kultury.

Licznie zebrani wierni przez ponad godzinę słuchali piosenek religijnych, w tym tak lubianą przez naszego Papieża Barkę.

W epilogu koncertu głos zabrał ksiądz proboszcz Henryk Szczodrowski. Podziękował młodzieży za występ i prosił świętego Jana Pawła II, aby pobłogosławił zespół.

Wokalistki i ich szef Krzysztof Janikowski usłyszeli też słowa podziękowania od dyrektor Hanny Szumotalskiej z Gminnego Centrum Kultury.

Były gromkie brawa dla wokalistów. Agata Gajewska, Kamila Kurkus, Wiktoria Lewandowska i Sonia Szytniewska jak zawsze stanęły na wysokości zadania i zaśpiewały na medal.

Słowa podziękowania należą się Jurkowi Strużynie za pokaz multimedialny i obsługę techniczną.

Tekst i Foto: RAS

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gckgruta.pl/images/2014_kanonizacja_gruta