Przywieźli domek

2014 karmikNauczycielki Agnieszka Piątkowska (koordynator projektu „Ożywić pola”) i Barbara Fiszer oraz uczniowie Marta Pawlik, Julia Brzeska i Sebastian Błażejewski ze Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie przyjechali do Gminnego Centrum Kultury w Grucie z niecodziennym podarunkiem – karmnikiem dla ptaków.
– Niedawno w naszej szkole zakończył się konkurs na najładniejszy domek dla ptaków, w sumie wykonano dwadzieścia dwa – poinformowała A. Piątkowska. – Karmniki, wykonywane przez uczniów w domu, zamocowane zostaną na terenie gminy. To szlachetne przedsięwzięcie jest rezultatem współpracy naszej placówki z Kołem Łowieckim „Sokół” z Grudziądza. Na rozstrzygnięciu konkursu 7 marca obecni byli jego członkowie Janina Arczykowska i Sławomir Chyła.
Każdy z uczniów otrzymał od „Sokołu” materiały dydaktyczne z dziedziny przyrody. Również w nagrodę samorząd uczniowski ufundował 22 wykonawcom wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu.
W ogrodzie GCK nastąpiło przekazanie karmnika dyrektor Hannie Szumotalskiej.
Od B. Fiszer dowiedzieliśmy się, że kolejnym etapem realizowanego projektu będzie konkurs na wiersz o trznadlu (ten rok w „Ożywić pola” ogłoszono od jego nazwy).

RAS