logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

UCZ SIĘ ŚPIEWU I RYTMIKI
W dzieci warto i należy inwestować!

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie informuje:
– do 18 stycznia br. trwać będą zapisy dzieci na zajęcia wokalne i naukę rytmiki
– propozycja dotyczy dwóch grup wiekowych, pierwsza skierowana jest do dzieci
w wieku 4-9 lat, druga dla dziesięciolatków i nieco starszych.
Prosimy kontaktować się bezpośrednio z dyrektor GCK H. Szumotalską lub telefonicznie 530-443-373.
Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

 2018 baner ferie

Przywieźli domek

2014 karmikNauczycielki Agnieszka Piątkowska (koordynator projektu „Ożywić pola”) i Barbara Fiszer oraz uczniowie Marta Pawlik, Julia Brzeska i Sebastian Błażejewski ze Szkoły Podstawowej w Nicwałdzie przyjechali do Gminnego Centrum Kultury w Grucie z niecodziennym podarunkiem – karmnikiem dla ptaków.
– Niedawno w naszej szkole zakończył się konkurs na najładniejszy domek dla ptaków, w sumie wykonano dwadzieścia dwa – poinformowała A. Piątkowska. – Karmniki, wykonywane przez uczniów w domu, zamocowane zostaną na terenie gminy. To szlachetne przedsięwzięcie jest rezultatem współpracy naszej placówki z Kołem Łowieckim „Sokół” z Grudziądza. Na rozstrzygnięciu konkursu 7 marca obecni byli jego członkowie Janina Arczykowska i Sławomir Chyła.
Każdy z uczniów otrzymał od „Sokołu” materiały dydaktyczne z dziedziny przyrody. Również w nagrodę samorząd uczniowski ufundował 22 wykonawcom wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu.
W ogrodzie GCK nastąpiło przekazanie karmnika dyrektor Hannie Szumotalskiej.
Od B. Fiszer dowiedzieliśmy się, że kolejnym etapem realizowanego projektu będzie konkurs na wiersz o trznadlu (ten rok w „Ożywić pola” ogłoszono od jego nazwy).

RAS