logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

2018 swieto panstwowe

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Ogrody w literaturze”

I. Organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. kpt. Floriana Laskowskiego w Grucie – Biblioteką Szkolną.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gruta – Halina Kowalkowska.

POBIERZ REGULAMIN 

„Kawowe” zajęcia plastyczne

tim probaOkazuje się, że kawa jest nie tylko napojem. Może być także… farbą, niezwykle ciekawym materiałem rysunkowym lub malarskim.
Tę innowacyjną technikę w poniedziałek 2 października poznawały (i poznały) dzieci z grupy starszej, które mają zajęcia w każdy wtorek w godz. 16.20 do 17.30.
Kawą maluje się tak samo, jak np. farbami plakatowymi. Jeśli ktoś lubi malować – poradzi sobie bez najmniejszego kłopotu.

 

tim probaNajłatwiej posłużyć się kawą rozpuszczalną (i taką wykorzystały dzieci). Wsypujemy do naczynka 2-3 łyżeczki kawy, zalewamy wrzątkiem – małą ilością na początek – mieszamy łyżeczką i jeśli uznamy, że za gęste, dolewamy tyle wody, żeby konsystencja nas zadowalała.
Oczywiście, jeśli ktoś ma obawy przy pierwszym takim malowaniu, to – jak zresztą sugerowała instruktorka GCK Katarzyna Ryzner – mógł zrobić sobie szkic ołówkiem, a następnie rozprowadzić na nim farbę z kawy.
Dzieciom spodobało się innowacyjne malowanie, głównie dlatego, że kawowy kolor jest sam w sobie wyjątkowy.

(tng)