ZUMBA KIDS – taniec i sposób na ładną sylwetkę

tim probaW poniedziałek 9 października na parkiecie Gminnego Centrum Kultury zadebiutowało dziewiętnaścioro dzieci, notabene same dziewczynki, co jakby jednoznacznie świadczy o tym, że chłopcy nie przepadają za tańcem, a szkoda.
O godzinie 16 dyrektor GCK powitała instruktora tańca Aleksandra Zabłockiego z Grudziądza i dziewczynki, które zdecydowały się na naukę zumby. A będzie ona dość długa, bo taneczna edukacja potrwa do ostatniego dnia maja 2018 roku. Jeśli dzieci będą konsekwentne i pracowite (trochę potu trzeba będzie wylać), za kilka miesięcy będą tak pląsować, że pewnie same się zdziwią.
ZUMBA to zajęcia, na których nikt nie nudzi się ani przez chwilę, łączą one 50 proc. fitnessu i 50 proc. tańca. Zumba to trening dla ciała i umysłu. Zwiększa ona nie tylko wytrzymałość organizmu, ale wyzwala też pozytywną energię. Podczas całego treningu zumbowiczom towarzyszy łatwo wpadająca w ucho muzyka, która dynamizuje program fitness i pozwala rozluźnić ciało. Ćwiczenia nie nużą. Każdy ćwiczy jak może i nie musi się wstydzić, że coś wykonuje niedokładnie czy niedoskonale. Z czasem dziewczynki nauczą się kroków wielu latynoskich tańców, między innymi salsy i samby. Zumba to znakomite zajęcia poprawiające kondycję zarówno fizyczną (podczas ćwiczeń tanecznych pracują niemal wszystkie mięśnie) jak i psychiczną, także uczące rytmiki.
Jak powiedział instruktor: – Zumbę może uprawiać każdy, bo istnieje w różnych formach dostosowanych do wieku, sprawności fizycznej i kondycji.
Dziewczynki ćwiczyć będą raz w tygodniu.

(tng)