Szkatułki dorosłych

tim probaRozpoczął się kolejny rok Zajęć Plastycznych dla Dorosłych. Panie spotykają się co drugi wtorek w godz. 18-20. Kolejne odbędzie się 24 października. Hanna Szumotalska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, zachęca do udziału, drzwi są otwarte dla każdej dorosłej osoby, która – najogólniej rzecz ujmując – posiada plastyczne umiejętności i chciałaby je rozwijać, a także podzielić się uzdolnieniami z innymi.
W gronie ambitnych pań spotykających się w GCK prym wiedzie uzdolniona i pomysłowa Krystyna Turek z Annowa. To ona dzieli się pomysłami plastycznymi i uczy koleżanki wykonywania różnych rzeczy.
I właśnie we wtorek 10 października „na tapetę” wzięte zostały szkatułki. Wykonanie ich w różnej formie wymaga… patyczków po lodach, które są bardzo dobrym materiałem do budowy np. wspomnianych szkatułek, przyborników czy miniaturowych mebelków. Z patyczków, które sprzedawane są w paczkach po sto sztuk, można układać rozmaite kształty, ozdabiać je, malować, czyli… stworzyć coś praktycznie z niczego.
Na zdjęciu załączonym do testu prezentujemy jeszcze nieskończone pudełeczka, jak widać wykonane na dwa różne sposoby. Finał nastąpi za dwa tygodnie. Wtedy to panie wmontują miniaturowe zamkniecie do wieczka, a następnie – zależnie od gustu – pomalują szkatułkę lakierem bezbarwnym lub „ubiorą” ją w dekupaż.

(r)