NOWE KÓŁKO LITERACKIE

tim probaMusiało upłynąć trochę czasu, zanim wszystko się skrystalizowało. Bo też i nie tak łatwo spotkać kilkoro uczniów, którzy chcieliby rozwijać się literacko i recytatorsko. Jednak się udało. Duża w tym zasługa dyrektora szkoły Krzysztofa Ficka. To on zdecydował się pomóc instruktorowi Stanisławowi Raginiakowi z Gminnego Centrum Kultury i przekonał kilka dziewcząt i jednego chłopca, żeby spróbowali swych sił w tym ambitnym planie.
I tak 7. października po raz pierwszy grupka uczniów naszej szkoły przyszła do Centrum. Tydzień później już otrzymali wiersze od Raginiaka, bo niebawem (2 listopada) ambitna młodzież zadebiutuje podczas Zaduszek Poetyckich w GCK.
– Bardzo się cieszę, że kolejny rok działać będzie Kółko Literackie – podkreśla dyrektor Hanna Szumotalska. – Poprzednie recytatorki rozpoczęły już naukę w szkołach średnich, czas biegnie szybko. Nie mam żadnych wątpliwości, że będziemy mieli kolejne świetne Kółko.
Na zdjęciu (od lewej): Jakub Popiołek, Anna Sułkowska, Adrianna Brzyska, Martyna Templin, Dorota Wesołowska i Marta Tocka. Na zdjęciu brakuje Sandry Chałat, która należała do poprzedniego Kółka Literackiego, ale mimo że uczęszcza do szkoły w Grudziądzu, nadal będzie występować na scenie z młodszymi koleżankami i oczywiście kolegą.

Tekst/foto: tng