NIE TYLKO DLA DZIECI…

tim proba– Taneczny debiut dorosłych nastąpił w piątek 13 października i niemal od razu instruktor zumby Aleksander Zabłocki narzucił spore tempo – dzieli się wrażeniami dyrektor Gminnego Centrum Kultury Hanna Szumotalska, która też ćwiczy. – Zajęcia trwają od godziny 19.15 do 20. 15 i są na tyle intensywne, że po godzinie panie czuły w kościach szalone pląsy. A warto wiedzieć, że podczas tańca zumba nie ma monotonii, instruktor zmienia piosenki, a przy każdej demonstruje inne ruchy. Trzeba być skoncentrowaną, aby podążać za prowadzącym. Oczywiście mówię o tym z lekkim przymrużeniem oka, bo pan Aleksander wszystko demonstruje na tyle jasno i wyraziście, że każdej pani udaje się dostrzec jego ruchy i naśladować je. Sympatyczne jest to, że po każdej piosence, a więc i przypisanych doń pląsach, zrywają się ogólne brawa, jest to spontaniczna reakcja na to, że jednak się potrafiło… – kończy dyrektor.
Zumba dla dorosłych, podobnie zresztą jak i dla dzieci, zakończy się 31 maja 2018 roku. Zajęcia dla obu grup (obie liczą po 20 osób) odbywają się raz w tygodniu.
Zarówno dzieciom, jak i dorosłym życzymy satysfakcji z szalonych (chwilami) pląsów, a także uśmiechu na zajęciach.

(ars)