2018 swieto panstwowe

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Ogrody w literaturze”

I. Organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. kpt. Floriana Laskowskiego w Grucie – Biblioteką Szkolną.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gruta – Halina Kowalkowska.

POBIERZ REGULAMIN

Dzieci też potrafią

tim probaWychodzi na to, że dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne (grupa starsza) pozazdrościły dorosłym ich szkatułek, wykonywanych z patyczków do lodów. Gdy tylko prowadząca zajęcia zaproponowała ten temat, od razu został zaakceptowany. I chociaż na początku dzieci nieco powątpiewały w możliwość wykonania oryginalnych szkatułek, to już po chwili (gdy oczywiście zobaczyły jedną na wzór) wzięły się do pracy. Szybko się okazało, że formowanie pudełeczka z patyczków to dość proste zajęcie, wymagające jednak skupienia i manualnych predyspozycji. Gdy już każde z nich skończy szkatułkę (na kolejnych zajęciach muszą jeszcze dokleić ozdoby, czyli wykonać dekupaż i zamontować niewielkie zawiasy), to zabierze ją do domu i pewnie zadziwi rodziców swoją pracą.

(sr)