2018 swieto panstwowe

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Ogrody w literaturze”

I. Organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. kpt. Floriana Laskowskiego w Grucie – Biblioteką Szkolną.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gruta – Halina Kowalkowska.

POBIERZ REGULAMIN

Plastyka: nietoperze i pająki

tim probaStarsza grupa dzieci w poniedziałek 23 października rysowała, a później wycinała z czarnego brystolu nietoperze i pająki. To kolejne, nowe doświadczenie małych plastyków. O ile te pierwsze rysowała im instruktorka Katarzyna Ryzner, o tyle pajęczaki były już „dziełem” dziewczynek i chłopców. Po zakończeniu wycinania, a była to czynność wymagając sporej uwagi, dzieci dokleiły oczy latającym nocą ssakom i pająkom. Przy okazji dowiedziały się, że jedne i drugie mają oczy, niektóre z nich, te największe – jak poinformowała instruktorka – natura obdarzyła nawet w kilka par oczu. I tak oto dzieci kolejny raz pracowicie i ambitnie spędziły czas w Gminnym Centrum Kultury.

(r)