Sowy z… rolek

tim probaPopołudniowe poniedziałki i wtorki w każdym tygodniu w Gminnym Centrum Kultury to zajęcia dla dwóch grup dzieci, które plastycznie edukuje instruktorka Katarzyna Ryzner. Niemal na każdym spotkaniu dziewczynki i chłopcy poznają coś nowego i tworzą ciekawe plastyczne cudeńka. Często to właśnie oni sugerują instruktorce, co chciałyby wykonywać, a pani Kasia umożliwia im to, czyli pomaga, tłumaczy, wyjaśnia w jaki sposób detal po detalu osiągnąć finalną rzecz.
Tak też było na zajęciach we wtorek 7 listopada. Tym razem dzieci wykonywały sowy z rolek po… papierze toaletowym. Niektórzy z nich wcześniej nawet nie pomyśleli, że rzecz z pozoru nieużyteczna może się przydać, że można z niej zrobić na przykład… sowę.
Grupa najpierw wykorzystując nakrętkę od kleju, odrysowała kółeczka na kolorowym papierze, następnie przyklejała je na rolkę. Na koniec, aby sowa mogła dobrze widzieć w nocy, z papieru wycinały oczy i dzióbek.
Efekt, jak widać na zdjęciu, jest na szóstkę.

(tng)