Kolejne spotkanie seniorów

2017 seniorW czwartek 9 listopada do Gminnego Centrum Kultury kolejny raz przybyli seniorzy, co potwierdza, że pomysł dyrektor tej instytucji z powołaniem do życia Klubu Seniora był trafny i potrzebny.
Panie i panów powitała Hanna Szumotalska, która na wstępie omówiła kilka spraw organizacyjnych, a po chwili oddała głos bibliotekarce Annie Fabrykiewicz, która poprowadziła pierwszą prelekcję (połączoną z ćwiczeniami) na temat tyflologii (nauka zajmując się problemami utraty wzroku).
Pani Anna w sposób zajmujący omówiła wszelkie aspekty związane z tą przypadłością, która (co warto podkreślić) dotyka nie tylko osoby w starszym wieku. Co istotne, prelegentka szeroko poinformowała o tym, jak należy dbać o swój wzrok (np. podstawowym błędem jest czytanie w pozycji leżącej, powinniśmy robić to siedząc). – Profilaktyka oczu to również przywiązywanie uwagi do właściwego oświetlenia w pomieszczeniu, w którym wykonujemy najróżniejsze czynności – mówiła pani Anna. Wspomniała też o właściwym odżywianiu.
Spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie. Potwierdził to fakt, że w przeróżnych ćwiczeniach udział brali niemal wszyscy obecni.
Kolejne spotkanie (andrzejkowe) za dwa tygodnie.
Dyrektor podkreśliła, iż czeka na wszelkie sugestie ze strony pań i panów, w których realizacji będzie pomagać.

RAS