logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

2018 baner zaduszki

Andrzejki, zabawa na… 52!

2017 seniorO dobrej zabawia mówi się, że była na 102. Od wczoraj (22 listopada 2017 roku) sentencja ta powinna ulec zmianie i brzmieć, że dobra zabawa jest na 52! Wszak tyle osób zostało „zaanonsowanych” do dyrektor Gminnego Centrum Kultury na zabawę andrzejkową (później okazało się, że jest prawie sześćdziesiątka). A stało się tak dlatego, ponieważ tego dnia mieli się wspólnie bawić uczestnicy dwóch ważnych placówek w naszej gminie: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce Królewskiej. To kierownik WTZ wpadła na pomysł, by skontaktować się z Hanną Szumotalską i poprosić, aby zabawa odbyła się w GCK. I tak się stało.
Cztery godziny tańców, muzyki, śpiewu i wróżb to niemało czasu, by każdy mógł się „wyszaleć”. Trzeba pogratulować paniom i panom werwy najróżniejszych pląsach i karaoke.
Muzycznie pilotowała zabawę instruktorka ŚDS Dorota Berent, grając na keyboardzie i śpiewając nadawała andrzejkom nie tylko tempo, ale też dzięki dowcipnym tekstom przyczyniała się do dobrej atmosfery.

Należy wspomnieć, że gdy zabawa trwała w najlepsze, do GCK przybyła wójt Halina Kowalkowska z przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szynkowskim i… gośćmi z gmin naszego powiatu (tego dnia w Grucie gościliśmy przewodniczących i zastępców lokalnych rad). Prowadząca samorząd pozdrowiła uczestników zabawy, wykonała kilka tanecznych ruchów i, pomachawszy tańczącym, opuściła Centrum.
Organizacyjnie wszystko było na medal. Zarówno pracownicy WTZ, ŚDS i GCK nadążali z podawaniem posiłków, ciast, kawy, itp. Truizmem jest podkreślanie, że wszyscy uczestnicy zabawy czuli się w świetnie w Centrum, dyrektor dwoiła się i troiła, by jej goście wynieśli stąd jak najlepsze wrażenia i… wspomnienia. I tak niewątpliwie się stało. Podkreślił to na końcu andrzejkowej zabawy koordynator ŚDS Piotr Kalicki, dziękując za współpracę kierownik WTZ Sylwii Jaszewskiej i H. Szumotalskiej.

Tekst/foto: RAS

K2 Tools

« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31