2018 baner zaduszki

Andrzejki, zabawa na… 52!

2017 seniorO dobrej zabawia mówi się, że była na 102. Od wczoraj (22 listopada 2017 roku) sentencja ta powinna ulec zmianie i brzmieć, że dobra zabawa jest na 52! Wszak tyle osób zostało „zaanonsowanych” do dyrektor Gminnego Centrum Kultury na zabawę andrzejkową (później okazało się, że jest prawie sześćdziesiątka). A stało się tak dlatego, ponieważ tego dnia mieli się wspólnie bawić uczestnicy dwóch ważnych placówek w naszej gminie: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce Królewskiej. To kierownik WTZ wpadła na pomysł, by skontaktować się z Hanną Szumotalską i poprosić, aby zabawa odbyła się w GCK. I tak się stało.
Cztery godziny tańców, muzyki, śpiewu i wróżb to niemało czasu, by każdy mógł się „wyszaleć”. Trzeba pogratulować paniom i panom werwy najróżniejszych pląsach i karaoke.
Muzycznie pilotowała zabawę instruktorka ŚDS Dorota Berent, grając na keyboardzie i śpiewając nadawała andrzejkom nie tylko tempo, ale też dzięki dowcipnym tekstom przyczyniała się do dobrej atmosfery.

Należy wspomnieć, że gdy zabawa trwała w najlepsze, do GCK przybyła wójt Halina Kowalkowska z przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szynkowskim i… gośćmi z gmin naszego powiatu (tego dnia w Grucie gościliśmy przewodniczących i zastępców lokalnych rad). Prowadząca samorząd pozdrowiła uczestników zabawy, wykonała kilka tanecznych ruchów i, pomachawszy tańczącym, opuściła Centrum.
Organizacyjnie wszystko było na medal. Zarówno pracownicy WTZ, ŚDS i GCK nadążali z podawaniem posiłków, ciast, kawy, itp. Truizmem jest podkreślanie, że wszyscy uczestnicy zabawy czuli się w świetnie w Centrum, dyrektor dwoiła się i troiła, by jej goście wynieśli stąd jak najlepsze wrażenia i… wspomnienia. I tak niewątpliwie się stało. Podkreślił to na końcu andrzejkowej zabawy koordynator ŚDS Piotr Kalicki, dziękując za współpracę kierownik WTZ Sylwii Jaszewskiej i H. Szumotalskiej.

Tekst/foto: RAS

K2 Tools