2018 swieto panstwowe

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Ogrody w literaturze”

I. Organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Kulerskiego w Grucie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. kpt. Floriana Laskowskiego w Grucie – Biblioteką Szkolną.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gruta – Halina Kowalkowska.

POBIERZ REGULAMIN

Andrzejkowe spotkanie zespołów wokalnych

2017 senior– Jest mi niezmiernie miło powitać w progach Gminnego Centrum Kultury tak szczególnych gości, bo śpiewających w zespołach wokalnych – rozpoczęła piątkowe spotkanie 24 listopada dyrektor Hanna Szumotalska, witając wszystkich w imieniu pani wójt i swoim. – Witam najserdeczniej Harmonię z Radzynia Chełmińskiego i Złoty Kłos z Jabłonowa Pomorskiego. To bardzo pięknie, że odpowiedzieliście państwo na zaproszenie naszego zespołu Złoty Wiek, kierowanego przez Barbarę Małgorzewicz, a muzycznie prowadzonego przez Andrzeja Derkowskiego oraz moje. Myślę, że czas spędzony razem przyczyni się nie tylko do naszej integracji, ale będą to również chwile wspaniałej zabawy.
Kochajmy się, dopóki jeszcze można./Kochajmy się, dopóki czas nam sprzyja./Seniorzy, kochajmy się, bo takie chwile już nie wrócą/a jeśli nawet kiedyś wrócą, to tylko we śnie – to fragment Hymnu Seniora, który odśpiewano zaraz po słowach dyrektor. Tą szczególną piosenkę zaproponowała B. Małgorzewicz, która kilka lat temu podczas wyjazdu usłyszała Hymn i „przywiozła” go do Gruty.
W ogóle impreza była znakomita, wszyscy świetnie się bawili. Było dużo śpiewania i tańców. Na uwagę zasługuje fakt, że seniorzy wykonali kilka piosenek patriotycznych. Jak zauważyła jedna z chórzystek: – Jest jeszcze listopad i jak najbardziej trzeba pamiętać o naszej Ojczyźnie, o tych, którzy za nią zginęli.
Miłym akcentem był moment, kiedy dyrektor wręczyła wszystkim foldery gminy Gruta i długopisy reklamujący naszą małą ojczyznę. Te souveniry otrzymała od wójt Haliny Kowalkowskiej.

(r)