logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

2018 baner zaduszki

Andrzejki z TiM

2017 senior30 listopada wieczorem w Gminnym Centrum Kultury odbyły się andrzejki z Dorotą Berent i zespołem TiM w roli głównej. Zanim jednak dziewczyny weszły na scenę, by zaśpiewać kilkanaście piosenek, miał miejsce szczególny moment, dyrektor Hanna Szumotalska odczytała i wręczyła Dorocie PODZIĘKOWANIE…
Składam serdeczne podziękowanie Dorocie Berent, instruktorce Gminnego Centrum Kultury w Grucie, za wkład pracy w przygotowaniu dziewcząt z zespołu TiM do Konkursu Wokalnego „Z-mowy tych, co odeszli”, zorganizowanego 23 listopada 2017 roku przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu, w którym Monika Merhorc zdobyła III miejsce, a Zuzanna Angowska otrzymała wyróżnienie. Jednocześnie wyrażam swą wdzięczność za to, że dzięki Pani zaangażowaniu i umiejętnościom wokalno-muzycznym przyczynia się Pani do rozwoju młodych talentów, promując w ten sposób w regionie Gminne Centrum Kultury i gminę Gruta.
Zacytowaliśmy słowa dyrektor, która po ich odczytaniu wręczyła kwiaty instruktorce i laureatkom.

D. Berent najwyraźniej była skonsternowana przez moment, bo zapewne nie spodziewała się, że jej praca, a przede wszystkim sukces dziewcząt w Grudziądzu zostaną tak szybko docenione przez prowadzącą Centrum.
– Wzruszająca i ważna to dla mnie chwila… To bardzo miłe, że pani dyrektor widzi moją pracę i moich zdolnych dziewcząt – mówiła Dorota. – Bardzo dziękuję za list, za ważne nie tylko dla mnie słowa i za kwiaty. Chcę podkreślić, że GCK jest moim drugim domem, w którym od lat mogę pracować z młodzieżą, ale też od czasu do czasu zaśpiewać sama czy z grupą Doris Band.
Po tej szczególnej chwili Dorota zaprosiła obecnych w Centrum na koncert TiM, napomykając jeszcze, że obecnie zespół pracuję nad pastorałkami i kolędami, które niebawem ukażą się na płycie. – Cieszę się, że wśród utworów kolejny raz znajdzie się Kolęda grucka, do której słowa napisał Stanisław Raginiak, a ja skomponowałam muzykę. Myślę, iż mieszkańcy gminy powinni się cieszyć, że mają swoją kolędę…
W pierwszej części występu dziewczęta zaprezentowały kilka znanych polskich piosenek, a w antrakcie instruktorki GCK Katarzyna i Mariola zaprosiły do wróżenia z wosku. Zrobiło się wesoło, bo też i cienie rzucane przez powstałe formy niejedną osobę wprawiły w osłupienie. By je określić należało uruchomić wyobraźnię i, jak to zazwyczaj bywa w tym wypadku, interpretacje cieni były skrajnie różne.
Kolejna odsłona TiM to piosenki, które zaprezentowane zostały na konkursie w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, notabene na scenie grudziądzkiej wystąpili wszyscy członkowie grupy.
Później były kolejne wróżby: z kubków, przebijano też szpilką serce z wypisanymi imionami, nie zbrakło przestawiania butów…
Wieczór zakończyły kolejne piosenki TiM. Ostatnie chwile to podziękowanie dyrektor śpiewającym, wróżbiarkom i oczywiście gościom, którzy – choć padało i było ślisko – przyszli do GCK.

RAS

K2 Tools

« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31