logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

2018 baner zaduszki

Zatańczyły zumbę przed rodzicami

2017 seniorTo były szczególne zajęcia taneczne… 4 grudnia 2017 roku na pewno na długo pozostanie w pamięci dziewczynek (niestety w grupie nie ma żadnego chłopca) uczęszczających na zajęcia żywiołowego tańca zumba, łączącego elementy tańców latynoamerykańskich z fitness.
Szczególne zajęcia w Gminnym Centrum Kultury wzięły się stąd, że tego dnia dzieci i instruktor Aleksander Zabłocki (AZ Dance Studio z Grudziądz) wystąpili przed widownią, a konkretnie przed rodzicami.
Na chwilę przed rozpoczęciem tanecznego show, dyrektor Hanna Szumotalska powitała panie i panów oraz dziewczynki. Wspomniała, że mijają już dwa miesiące zajęć zumby i dziś nadszedł czas na małe podsumowanie, na zaprezentowanie tego, czego dzieci nauczyły się od pana Aleksandra. – Na koniec naszego szczególnego spotkania czeka was niespodzianka – zakończyła enigmatycznie.
W tym momencie dziewczynki wpatrzyły się w instruktora, który zanim włączył muzykę, poinformował podekscytowanych rodziców o tym, co zatańczą ich pociechy. – W związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem, dziś w programie mamy również taniec świąteczny – i dla jego podkreślenia założył czapeczkę świętego Mikołaja.

No i zaczęło się! Zobaczyliśmy przeróżne podskoki (wzorem pana Aleksandra, który – jak widać na głównym zdjęciu – nawet uniósł się w powietrzu), wymachy (niektóre przypominały ciosy walk wschodnich), najróżniejsze wygibasy i piruety. Było super!
Rodzice ze smartfonami w dłoni filmowali niemal każdy fragment tańca swojego dziecka. Z ich twarzy można było wyczytać, że są bardzo zadowoleni z nabytych przez córkę umiejętności tanecznych.
Finał poniedziałkowego tańca to podziękowania dyrektor instruktorowi, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom. – Teraz zapraszam do siebie wszystkie rozbawione dziewczynki, mam dla każdej z was upominek od Mikołaja – powiedziała H. Szumotalska i w tym momencie (również w czapeczce gwiazdora) obdarowała tancerki paczuszkami z łakociami. Poinformowała też, że za kilka dni planuje wyjazd z nimi do kina w Grudziądzu.

RAS

K2 Tools

« Październik 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31