2018 baner dzien babci i dziadka

Przedświąteczne zajęcia dzieci i dorosłych

2017 senior

Już za kilkanaście dni Boże Narodzenie, zatem nastał czas wykonywania świątecznych ozdób.
W Gminnym Centrum Kultury najróżniejsze cudeńka bożonarodzeniowe zaczęły tworzyć zarówno dzieci, jak i panie z Kółka Plastycznego. Dwie grupy najmłodszych „artystów” zajęły się Mikołajem; odrysowana na białym papierze dłoń została wycięta, a następnie doklejono do niej posypaną brokatem czapeczkę z czerwonego papieru… Wykonywano także gwiazdki z patyczków do lodów, a kiedy już te prace dobiegły końca, dzieci postanowiły zrobić sobie zdjęcie z… bałwankiem, finezyjnie wykonanym przez instruktorkę Katarzynę Ryzner. Młodsi plastycy pisali też listy do Mikołaja, ich treść związana była oczywiście z prośbą, by spełnił ich życzenia i przyniósł pod choinkę upragniony prezent.

Dyrektor GCK w poniedziałek mile zaskoczyła starszaków i podczas zajęć sprezentowała im mikołajowe paczuszki. (Na najbliższej lekcji plastyki obdaruje młodszą grupę.) Z kolei we wtorek na swoich wieczornych zajęciach spotkały się panie, przez ponad dwie godziny wykonywały stroiki świąteczne.

2017 senior

I tak oto uczestnicy zajęć artystycznych w GCK powoli szykują się na święta. Wykonane przez nich ozdoby upiększą nie tylko choinkę, ale również stół wigilijny.

RAS