2018 baner dzien babci i dziadka

Tylko jedna jest taka noc…

2017 seniorTylko jedna jest taka noc… - tak zatytułowany był świąteczny koncert w Gminnym Centrum Kultury, który odbył się w czwartek 21 grudnia. W roli głównej wystąpił zespół PÓŁnaPÓŁ, czyli Krzysztof Janikowski i jego zdolne trio: Agata Gajewska, Agata Misiak i Szymon Gajewski. Gościnnie, nie pierwszy zresztą raz, z grupą zagrał Jakub Gromadziński z Grudziądza, któremu w Grucie zawsze towarzyszy mama (przywozi też pianino elektryczne). W przerwie kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych kilka wierszy zaprezentowały (i to bardzo ładnie) uczennice SP w Grucie, należące do Kółka Literackiego GCK, a mianowicie Adrianna Brzyska, Martyna Templin i Dorota Wesołowska.
Koncert otworzyła i powitała gości dyrektor Hanna Szumotalska. Powiedziała między innymi: – Serdecznie witam państwa na naszym corocznym, bożonarodzeniowym wieczorze kolęd i pastorałek. To już kilkuletnia tradycja, że tuż przez świętami zespół PÓŁnaPÓŁ i dziewczyny z Kółka Literackiego występują na nasze scenie i duchowo przygotowują nas do świąt. Cieszę się, że z zespołem zagra nasz specjalny gość Jakub Gromadziński.
Występ wysłuchało ponad trzydzieści osób, niemało. A co do śpiewania PÓŁnaPÓŁ, to sprawa jest oczywista: K. Janikowski, Agaty i Szymon zawsze są świetnie przygotowani, a ich utworów słucha się z przyjemnością. Kolejny plus koncertu to akompaniament Jakuba.
Trwający ponad godzinę wieczór muzyczno-poetycki niewątpliwie sprawił, że panie i panowie opuszczali salę w świątecznym nastroju.
Życzenia wszystkim ze sceny przekazał K. Janikowski, dołączyła się do nich H. Szumotalska.

Tekst/foto: RAS