2018 baner dzien babci i dziadka

Zimowe obrazki

2017 seniorNajmłodsi plastycy, którzy spotykają się każdego tygodnia na zajęciach w Gminnym Centrum Kultury, już prawie zapomnieli o świętach, pożegnaniu starego i powitaniu kolejnego roku. Niewątpliwie pomogły im w tym nowe wyzwania plastyczne, a konkretnie tematy, które wyparły świąteczne i noworoczne.
Już poprzedniego tygodnia młodsza grupa, a druga następnego, zajęły się tematem stricte związanym z zimą, bo też i wreszcie pojawił się lekki mróz, oszroniły się pola, krzewy i drzewa. Stąd i temat Zimowe obrazki, zaproponowany przez instruktorkę Katarzynę, został powitany z radością.
Na zamieszczonym zdjęciu dziewczynki prezentują zimę widzianą ich oczyma, oczywiście przetworzoną przez ich wyobraźnię i różnie urealnioną dzięki plastycznym zdolnościom.
Te ciekawe prace wykonano wykorzystując między innymi płatki kosmetyczne (imitacja śniegu), kredki, klej i śnieżynki (miniaturowe ścinki papieru z dziurkacza).

(tng)