2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

XIX EDYCJA GMINNEGO PRZEGLĄDU POEZJI ZŁOTE USTA

2018 ks bednarekPonad dwie godziny trwały zmagania recytatorskie przedszkolaków i uczniów z gminnych placówek. W rywalizacji, która miała miejsce 6 marca 2018 roku, uczestniczyły czterdzieści dwie osoby.
Dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców powitała dyrektor Hanna Szumotalska. Natomiast sekretarz gminy Gruta Jarosław Poznański, reprezentujący wójt Halinę Kowalkowską, pozdrawiając uczestników XIX edycji, życzył im, aby dzisiejszy występ wypadł dla nich jak najlepiej i niech wygrają najlepsi.
Organizatorami Przeglądu były: Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna, a patronowała wójt gminy.
Jury w składzie Hanna Szumotalska – przewodnicząca oraz członkowie Celestyna Cichocka i Stanisław Raginiak, w pięciu kategoriach wiekowych wybrało po czterech najlepszych recytatorów, którzy reprezentować będą gminę w Przeglądzie Powiatowym w Łasinie.

A oto nasi najlepsi recytatorzy:
– kategoria pierwsza, przedszkola i zerówka:
I miejsce Grzegorz Śniadecki,
II – Martyna Marchlik,
III – Agata Długosz,
IV – Maja Kozłowska

– kategoria druga, klasy I-II:
I m. Julia Kruca,
II – Igor Kulwicki,
III – Zofia Kwiatkowska
IV Blanka Osińska

– kategoria trzecia, klasy III-IV:
I m. Patrycja Jaranowska,
II – Wiktoria Maron,
III – Martyna Kordalska,
IV – Filip Fedrau

– kategoria czwarta, klasy V-VII:
I m. Alina Rafalska,
II – Oliwia Jaranowska,
III – Nikodem Worytko,
IV – Oliwia Chojnowska

– kategoria piąta, klasy gimnazjalne:
I m. – Adrianna Brzyska,
II – Marta Guza,
III – Martyna Templin, IV - Agnieszka Maciejewska.

Laureaci w poszczególnych kategoriach, podobnie zresztą jak wszyscy uczestnicy, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez bibliotekę i czytelników. Wręczał sekretarz J. Poznański. Dla dzieci i młodzieży przygotowany był poczęstunek.
Zdaniem jurorów poziom tegorocznych recytatorskich zmagań stał na dobrym poziomie.
Teraz trzymajmy kciuki za przedszkolaków i uczniów, żeby 15 marca w Łasinie osiągnęli jak największy sukces.

Tekst/foto: (tng)