2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

Dzieci, dorośli i… cudeńka

2018 ks bednarekArtystyczne cudeńka, które widzimy na czołowym zdjęciu, wykonały panie z Warsztatów dla Dorosłych. Baranki, zajączki, kurczaczki i owieczki uświadamiają nam, że święta wielkanocne tuż, tuż.
Sprawą zasługującą na podkreślenie przy wykonywaniu świątecznych ozdób jest to, że powstały one z przeróżnych elementów codziennego użytku. Na przykład do zrobienia oryginalnego zajączka, panie wykorzystały szyszkę, łupinki od fistaszków, makaron i troszeczkę materiału. Jedyna rzecz, która została zakupiona to trzeszcze, czyli oczy.
Wykonanie ozdób zajmuje trochę czasu, wymaga cierpliwości i wyobraźni, jednak końcowy efekt rekompensuje wysiłek. Jest co podziwiać na zdjęciach, a bardziej jeszcze, gdy cudeńka weźmiemy do rąk.

2018 zaj plastyczne2Z kolei dwie grupy dzieci na ostatnich zajęciach zajmowały się wykonywaniem zajączków i biedronek w innej technice. Zwierzątka powstały z barwnych papierowych paseczków, które należało dokładnie posklejać. Dla uzyskania ostatecznego efektu, dzieci musiały jeszcze domalować to i owo, na przykład kropeczki czy buźki.

Tekst/foto: (tng)