2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

Gminny Dzień Kobiet

2018 ks bednarekŻyczenia w imieniu władz gminnych i organizatora złożył Paniom Stanisław Raginiak, a przez dwie godziny kobiety bawił Andrea Lattari, włoski piosenkarz od kilku lat mieszkający w Polsce.
Ponad setka mieszkanek naszej gminy znakomicie spędziła czas w świetlicy w Mełnie. Włoskie przeboje nie tylko chwytały za serce, ale również sprawiły, że panie dość szybko ruszyły na parkiet. Duża w tym zasługa piosenkarza, który od początku zapraszał niektóre panie, by tańczyły z nim w trakcie śpiewania. Ta forma bardzo się spodobała, tym bardziej, że Lattari jest również mężczyzną dowcipnym, a przy tym dobrze tańczy. Wokalista wymyślał też przeróżne konkursy związane z tańcem, zwyciężczynie w nagrodę otrzymywały płytę piosenkarza. Należy pochwalić panie, że tak śmiało wkraczały na parkiet i popisywały się pląsami. Atmosfera zabawy rosła z każdą chwilą. Artysta zresztą już na początku zapewnił, iż postara się tak poprowadzić wieczór, by każda pani opuszczała salę w znakomitym humorze i z rumieńcami na twarzy. I słowa dotrzymał.
Po trwającej prawie godzinę pierwszej części koncertu na scenę weszły uczennice Szkoły Podstawowej w Grucie, należące do Kółka Literackiego. Adrianna Brzyska, Martyna Templin i Dorota Wesołowska przeczytały kilka wierszy o kobiecie. Na koniec chwili poezji S. Raginiak zaprezentował kilkanaście humorystycznych aforyzmów znanych pisarzy lub aktorów, na przykład taki: Kobieta może uczynić milionerem tylko takiego mężczyznę, który był miliarderem (Charlie Chaplin).
Następna godzina Gminnego Dnia Kobiet to szereg kolejnych przebojów, których fragmenty często wykonywane były przez panie wespół z piosenkarzem.
Paniom serwowano kawę, herbatę i ciasto, które sponsorowały stowarzyszenia, a także osoby prywatne.
Po bisach A. Lottariego, głos zabrała dyrektor GCK Hanna Szumotalska, która podziękowała artyście za znakomity występ i świetną zabawę. Wyraziła też wdzięczność paniom, że tak licznie przybyły na swoje święto i że tak wspaniale się bawiły. Oczywiście były też podziękowania stowarzyszeniom i osobom prywatnym za upieczone ciasto.
W epilogu spotkania panie mogły nabyć płytę A. Lattari`ego, oczywiście z jego autografem.

Tekst/foto: RAS