WIECZÓR POEZJI I PIOSENEK WIELKANOCNYCH

2018 ks bednarekW Gminnym Centrum Kultury, jak każdego roku w przeddzień Świąt Wielkanocnych, odbył się wieczór poezji i piosenek religijnych. Tegoroczny zatytułowany był Prawdę w sercach rodzi tylko miłość i pochodził z wersu wiersza Leopolda Staffa Tajemnica chleba i wina.
– Wielkanoc jest najważniejszym świętem w chrześcijaństwie, odwołującym się do historii o Zmartwychwstaniu Pańskim – mówiła po powitaniu gości i wykonawców dyrektor Hanna Szumotalska. – Obchody Wielkanocy poprzedza Wielki Post, który trwając czterdzieści dni, stanowi czas przygotowania duchowego do tego ważnego wydarzenia. Każdy chrześcijanin powinien wtedy zwrócić się do swojego wnętrza i rozważyć, jak mógłby zmienić swoje życie na lepsze. I właśnie z tej szczególnej okazji zaprosiliśmy państwa na chwilę zadumy, na kilka piosenek i wierszy, których treść związana jest z tym najważniejszym świętem katolików. Życząc państwu jak najlepszego duchowego przygotowania do Wielkanocy, już dziś składam wszystkim jak najlepsze świąteczne życzenia, niech te szczególne dni upłyną nam w spokoju i radości. A teraz zapraszam na scenę osoby należące do zespołu PÓŁnaPÓŁ i Kółka Literackiego działających w GCK.
Uczestnicy spotkania posłuchali piosenek w wykonaniu Krzysztofa Janikowskiego, wokalisty i gitarzysty (drugą gitarą wspomagał go Łukasz Cubulski). Natomiast wiersze czytały: Adrianna Brzyska, Martyna Templin, Sandra Chałat, Malwina Średzińska i Nikodem Worytko (debiut w Kółku Literackim).
Godzina z poezją i piosenkami wielkanocnymi minęła szybko. Zdaniem widzów wieczór był interesujący. Proszono nawet o bis i Krzysztof nie odmówił.
Dyrektor przygotowała kawę i ciastka, a po zakończeniu część osób, która pozostała, dzieliła się z innymi refleksami na temat tego, co przed chwilą się zakończyło.

(tng)