2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

WIECZÓR POEZJI I PIOSENEK WIELKANOCNYCH

2018 ks bednarekW Gminnym Centrum Kultury, jak każdego roku w przeddzień Świąt Wielkanocnych, odbył się wieczór poezji i piosenek religijnych. Tegoroczny zatytułowany był Prawdę w sercach rodzi tylko miłość i pochodził z wersu wiersza Leopolda Staffa Tajemnica chleba i wina.
– Wielkanoc jest najważniejszym świętem w chrześcijaństwie, odwołującym się do historii o Zmartwychwstaniu Pańskim – mówiła po powitaniu gości i wykonawców dyrektor Hanna Szumotalska. – Obchody Wielkanocy poprzedza Wielki Post, który trwając czterdzieści dni, stanowi czas przygotowania duchowego do tego ważnego wydarzenia. Każdy chrześcijanin powinien wtedy zwrócić się do swojego wnętrza i rozważyć, jak mógłby zmienić swoje życie na lepsze. I właśnie z tej szczególnej okazji zaprosiliśmy państwa na chwilę zadumy, na kilka piosenek i wierszy, których treść związana jest z tym najważniejszym świętem katolików. Życząc państwu jak najlepszego duchowego przygotowania do Wielkanocy, już dziś składam wszystkim jak najlepsze świąteczne życzenia, niech te szczególne dni upłyną nam w spokoju i radości. A teraz zapraszam na scenę osoby należące do zespołu PÓŁnaPÓŁ i Kółka Literackiego działających w GCK.
Uczestnicy spotkania posłuchali piosenek w wykonaniu Krzysztofa Janikowskiego, wokalisty i gitarzysty (drugą gitarą wspomagał go Łukasz Cubulski). Natomiast wiersze czytały: Adrianna Brzyska, Martyna Templin, Sandra Chałat, Malwina Średzińska i Nikodem Worytko (debiut w Kółku Literackim).
Godzina z poezją i piosenkami wielkanocnymi minęła szybko. Zdaniem widzów wieczór był interesujący. Proszono nawet o bis i Krzysztof nie odmówił.
Dyrektor przygotowała kawę i ciastka, a po zakończeniu część osób, która pozostała, dzieliła się z innymi refleksami na temat tego, co przed chwilą się zakończyło.

(tng)