PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

WIECZÓR POEZJI I PIOSENEK WIELKANOCNYCH

2018 ks bednarekW Gminnym Centrum Kultury, jak każdego roku w przeddzień Świąt Wielkanocnych, odbył się wieczór poezji i piosenek religijnych. Tegoroczny zatytułowany był Prawdę w sercach rodzi tylko miłość i pochodził z wersu wiersza Leopolda Staffa Tajemnica chleba i wina.
– Wielkanoc jest najważniejszym świętem w chrześcijaństwie, odwołującym się do historii o Zmartwychwstaniu Pańskim – mówiła po powitaniu gości i wykonawców dyrektor Hanna Szumotalska. – Obchody Wielkanocy poprzedza Wielki Post, który trwając czterdzieści dni, stanowi czas przygotowania duchowego do tego ważnego wydarzenia. Każdy chrześcijanin powinien wtedy zwrócić się do swojego wnętrza i rozważyć, jak mógłby zmienić swoje życie na lepsze. I właśnie z tej szczególnej okazji zaprosiliśmy państwa na chwilę zadumy, na kilka piosenek i wierszy, których treść związana jest z tym najważniejszym świętem katolików. Życząc państwu jak najlepszego duchowego przygotowania do Wielkanocy, już dziś składam wszystkim jak najlepsze świąteczne życzenia, niech te szczególne dni upłyną nam w spokoju i radości. A teraz zapraszam na scenę osoby należące do zespołu PÓŁnaPÓŁ i Kółka Literackiego działających w GCK.
Uczestnicy spotkania posłuchali piosenek w wykonaniu Krzysztofa Janikowskiego, wokalisty i gitarzysty (drugą gitarą wspomagał go Łukasz Cubulski). Natomiast wiersze czytały: Adrianna Brzyska, Martyna Templin, Sandra Chałat, Malwina Średzińska i Nikodem Worytko (debiut w Kółku Literackim).
Godzina z poezją i piosenkami wielkanocnymi minęła szybko. Zdaniem widzów wieczór był interesujący. Proszono nawet o bis i Krzysztof nie odmówił.
Dyrektor przygotowała kawę i ciastka, a po zakończeniu część osób, która pozostała, dzieliła się z innymi refleksami na temat tego, co przed chwilą się zakończyło.

(tng)

K2 Tools