Wiosenne motyle

2018 ks bednarekRóżnokolorowe motyle przyleciały do Gminnego Centrum Kultury. Dzieci wykonały je w bardzo pomysłowy sposób, wykorzystując kolorowy papier, łyżeczkę plastikową, kredki i farbki, którymi ozdobiły uskrzydlone owady. W wykonywanych pracach liczyła się pomysłowość.
Okazuje się, że na świecie żyje około 150 tysięcy gatunków tych owadów. Zatem dzieci wykonując je na poniedziałkowo-wtorkowych zajęciach, mogły do woli puścić wodze fantazji, bo praktycznie w rodzinie motyli, w ich budowie znaleźć można nie tylko każdy kolor, ale także najróżniejsze kropki, kółeczka, linie i plamki.
Małym plastykom udało się stworzyć naprawdę ciekawe „eksponaty”, które wraz z nimi poleciały do… ich domów.

(r)