PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

Koncert Muzyki Filmowej

2018 ks bednarekVI Koncert Muzyki Filmowej z Doris Band w roli głównej przeszedł do lokalnej historii. Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpiły również TiM, prowadzony przez Dorotę Berent i grudziądzki Zespół Szkoły Muzycznej YAMAHA Up the Sky Grzegorza Grzanki.
Dwugodzinny koncert miał dwie części, w pierwszej wystąpili soliści i muzycy YAMAHY z instruktorem muzyki Markiem Habrynem na czele, a w drugiej Doris Band i TiM.
Zaprezentowano kilkanaście piosenek z popularnych filmów.
Zanim jednak zabrzmiały pierwsze akordy, gości i wykonawców powitała dyrektor Hanna Szumotalska. Podkreśliła, iż jest dumna z faktu, że już kolejny raz w GCK zabrzmią szlagiery filmowe. Podziękowała Dorocie Berent, że zawsze ambitnie przygotowuje koncert. Kilka miłych słów skierowała też do nauczycieli i uczniów YAMAHY, dziękując, że zaprezentują się na gruckiej scenie.
W czasie występów usłyszeliśmy piosenki (polskie i zagraniczne) lubiane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Były utwory m.in. z filmów Akademia Pana Kleksa, Królowa lodu, Smocze wzgórze, Robin Hood i wielu innych.
Repertuar był na tyle szeroki, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
W przerwie dyrektor zaprosiła gości na kawę i ciastka.
Jak każdego roku, były bukiety kwiatów dla zespołów.

RAS

K2 Tools