Koncert Muzyki Filmowej

2018 ks bednarekVI Koncert Muzyki Filmowej z Doris Band w roli głównej przeszedł do lokalnej historii. Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpiły również TiM, prowadzony przez Dorotę Berent i grudziądzki Zespół Szkoły Muzycznej YAMAHA Up the Sky Grzegorza Grzanki.
Dwugodzinny koncert miał dwie części, w pierwszej wystąpili soliści i muzycy YAMAHY z instruktorem muzyki Markiem Habrynem na czele, a w drugiej Doris Band i TiM.
Zaprezentowano kilkanaście piosenek z popularnych filmów.
Zanim jednak zabrzmiały pierwsze akordy, gości i wykonawców powitała dyrektor Hanna Szumotalska. Podkreśliła, iż jest dumna z faktu, że już kolejny raz w GCK zabrzmią szlagiery filmowe. Podziękowała Dorocie Berent, że zawsze ambitnie przygotowuje koncert. Kilka miłych słów skierowała też do nauczycieli i uczniów YAMAHY, dziękując, że zaprezentują się na gruckiej scenie.
W czasie występów usłyszeliśmy piosenki (polskie i zagraniczne) lubiane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Były utwory m.in. z filmów Akademia Pana Kleksa, Królowa lodu, Smocze wzgórze, Robin Hood i wielu innych.
Repertuar był na tyle szeroki, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
W przerwie dyrektor zaprosiła gości na kawę i ciastka.
Jak każdego roku, były bukiety kwiatów dla zespołów.

RAS