2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

Happening patriotyczny

2018 ks bednarek2 maja, w Dniu Flagi, uczciliśmy Święta Majowe.
Na placu przy Urzędzie Gminy zebrało się sporo osób, by wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy, posłuchać Hymnu Unii Europejskiej, wierszy i piosenek patriotycznych.
O ważnych rocznicach czytali Krzysztof Ficek, dyrektor SP w Grucie i Stanisław Raginiak. Wiersze zaprezentowali: Sandra Chałat, Malwina Średzińska i Nikodem Worytko. Strona muzyczna to: zespół PÓŁnaPÓŁ Krzysztofa Janikowskiego (skrzypaczka i wokalistka Agata Misiak i gitarzysta Łukasz Cybulski) oraz Karol Kosik, nauczyciel muzyki podstawówki w Grucie, plus prowadzona przez niego szkolna grupa wokalna.
Wśród gości byli Jarosław Poznański, sekretarz UG, Ewa Schmidt – wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kilku radnych oraz pedagodzy.
Prawie godzinny happening przypomniał o: 1 Maja, dniu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dniu Flagi i Święcie Konstytucji 3 Maja.
Tę ważną patriotyczną lekcję przygotowało Gminne Centrum Kultury wraz ze szkołą w Grucie.
Uroczystość zakończyło wystąpienie sekretarza, który dziękując wszystkim osobom za udział, zaprosił na inne, gminne, majowe uroczystości.

RAS