2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Happening patriotyczny

2018 ks bednarek2 maja, w Dniu Flagi, uczciliśmy Święta Majowe.
Na placu przy Urzędzie Gminy zebrało się sporo osób, by wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy, posłuchać Hymnu Unii Europejskiej, wierszy i piosenek patriotycznych.
O ważnych rocznicach czytali Krzysztof Ficek, dyrektor SP w Grucie i Stanisław Raginiak. Wiersze zaprezentowali: Sandra Chałat, Malwina Średzińska i Nikodem Worytko. Strona muzyczna to: zespół PÓŁnaPÓŁ Krzysztofa Janikowskiego (skrzypaczka i wokalistka Agata Misiak i gitarzysta Łukasz Cybulski) oraz Karol Kosik, nauczyciel muzyki podstawówki w Grucie, plus prowadzona przez niego szkolna grupa wokalna.
Wśród gości byli Jarosław Poznański, sekretarz UG, Ewa Schmidt – wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kilku radnych oraz pedagodzy.
Prawie godzinny happening przypomniał o: 1 Maja, dniu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dniu Flagi i Święcie Konstytucji 3 Maja.
Tę ważną patriotyczną lekcję przygotowało Gminne Centrum Kultury wraz ze szkołą w Grucie.
Uroczystość zakończyło wystąpienie sekretarza, który dziękując wszystkim osobom za udział, zaprosił na inne, gminne, majowe uroczystości.

RAS

K2 Tools