PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

Happening patriotyczny

2018 ks bednarek2 maja, w Dniu Flagi, uczciliśmy Święta Majowe.
Na placu przy Urzędzie Gminy zebrało się sporo osób, by wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy, posłuchać Hymnu Unii Europejskiej, wierszy i piosenek patriotycznych.
O ważnych rocznicach czytali Krzysztof Ficek, dyrektor SP w Grucie i Stanisław Raginiak. Wiersze zaprezentowali: Sandra Chałat, Malwina Średzińska i Nikodem Worytko. Strona muzyczna to: zespół PÓŁnaPÓŁ Krzysztofa Janikowskiego (skrzypaczka i wokalistka Agata Misiak i gitarzysta Łukasz Cybulski) oraz Karol Kosik, nauczyciel muzyki podstawówki w Grucie, plus prowadzona przez niego szkolna grupa wokalna.
Wśród gości byli Jarosław Poznański, sekretarz UG, Ewa Schmidt – wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kilku radnych oraz pedagodzy.
Prawie godzinny happening przypomniał o: 1 Maja, dniu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dniu Flagi i Święcie Konstytucji 3 Maja.
Tę ważną patriotyczną lekcję przygotowało Gminne Centrum Kultury wraz ze szkołą w Grucie.
Uroczystość zakończyło wystąpienie sekretarza, który dziękując wszystkim osobom za udział, zaprosił na inne, gminne, majowe uroczystości.

RAS

K2 Tools