PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

Złoty Wiek na ARS `2018

2018 ks bednarekW dniach 17-18 kwietnia br. w Soleckim Centrum Kultury odbył się Wojewódzki Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS” 2018. Organizatorami byli Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Soleckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa.
Przegląd miał charakter konkursu. Wykonawcy rywalizowali w sześciu przestrzeniach twórczych: folklor, taniec, muzyka, teatr, fotografia i literatura. Ogółem wystąpiło 160 wykonawców.
Kierownik artystyczny naszego zespół wokalnego Barbara Małgorzewicz powiedziała po powrocie z Przeglądu, że chociaż Złoty Wiek nie znalazł się wśród laureatów, to udział w tak dużej imprezie był dla naszych śpiewaków ogromnym przeżyciem artystycznym.
– Na scenie zaprezentowało się wiele zespołów wokalnych, nierzadko kilkunastoosobowych, ale my wystąpiliśmy bez kompleksów – dzieli się wrażeniami pani Barbara. – Najlepiej, jak potrafiliśmy zaprezentowaliśmy trzy piosenki Mój przyjaciel wiatr, Jambalaya i Za każdy uśmiech. Chyba dobrze zaśpiewaliśmy, bo oklaski były duże. Chcę podkreślić, że dla nas, już samo zaproszenie na tak dużą imprezę było wyróżnieniem. Z Solca Kujawskiego przywieźliśmy nie tylko nowe doświadczenia artystyczne, ale także satysfakcję z faktu, że o naszym zespole i gminie Gruta usłyszało bardzo dużo osób.

(RAS)

K2 Tools