2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Złoty Wiek na ARS `2018

2018 ks bednarekW dniach 17-18 kwietnia br. w Soleckim Centrum Kultury odbył się Wojewódzki Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów „ARS” 2018. Organizatorami byli Pracownia Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Soleckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie „MANKO” z Krakowa.
Przegląd miał charakter konkursu. Wykonawcy rywalizowali w sześciu przestrzeniach twórczych: folklor, taniec, muzyka, teatr, fotografia i literatura. Ogółem wystąpiło 160 wykonawców.
Kierownik artystyczny naszego zespół wokalnego Barbara Małgorzewicz powiedziała po powrocie z Przeglądu, że chociaż Złoty Wiek nie znalazł się wśród laureatów, to udział w tak dużej imprezie był dla naszych śpiewaków ogromnym przeżyciem artystycznym.
– Na scenie zaprezentowało się wiele zespołów wokalnych, nierzadko kilkunastoosobowych, ale my wystąpiliśmy bez kompleksów – dzieli się wrażeniami pani Barbara. – Najlepiej, jak potrafiliśmy zaprezentowaliśmy trzy piosenki Mój przyjaciel wiatr, Jambalaya i Za każdy uśmiech. Chyba dobrze zaśpiewaliśmy, bo oklaski były duże. Chcę podkreślić, że dla nas, już samo zaproszenie na tak dużą imprezę było wyróżnieniem. Z Solca Kujawskiego przywieźliśmy nie tylko nowe doświadczenia artystyczne, ale także satysfakcję z faktu, że o naszym zespole i gminie Gruta usłyszało bardzo dużo osób.

(RAS)

K2 Tools