Barwne kamienie

2018 ks bednarekWykorzystując ładną pogodę, instruktorka Magda Sala wpadła na ciekawy pomysł i zaproponowała dzieciom obu grup plastycznych malowanie kamieni. Mniejsze i większe głazy od lat mają swoje miejsce w ogrodzie GCK i służą, jako ozdoba. Niestety farba akrylowa, którą zostały pokryte (chyba) dwa lata temu, starła się i dlatego trzeba było położyć nową. Jak mają być pomalowane kamienie, zależało wyłącznie od pomysłów dzieci. Niektóre z nich ubarwiły „eksponaty” jednokolorowo, a na innych znalazły się najróżniejsze desenie, od kropek po zwierzątka. Poniedziałkowo-wtorkowe zajęcia, oprócz edukacji plastycznej, miały jeszcze jeden plus, a mianowicie to, że dzieci przebywały na dworze. W chwilach, gdy miały problem z twórczą weną, mogły sobie pobiegać lub skorzystać z bujaczek.

(RAS)