2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

Barwne kamienie

2018 ks bednarekWykorzystując ładną pogodę, instruktorka Magda Sala wpadła na ciekawy pomysł i zaproponowała dzieciom obu grup plastycznych malowanie kamieni. Mniejsze i większe głazy od lat mają swoje miejsce w ogrodzie GCK i służą, jako ozdoba. Niestety farba akrylowa, którą zostały pokryte (chyba) dwa lata temu, starła się i dlatego trzeba było położyć nową. Jak mają być pomalowane kamienie, zależało wyłącznie od pomysłów dzieci. Niektóre z nich ubarwiły „eksponaty” jednokolorowo, a na innych znalazły się najróżniejsze desenie, od kropek po zwierzątka. Poniedziałkowo-wtorkowe zajęcia, oprócz edukacji plastycznej, miały jeszcze jeden plus, a mianowicie to, że dzieci przebywały na dworze. W chwilach, gdy miały problem z twórczą weną, mogły sobie pobiegać lub skorzystać z bujaczek.

(RAS)