2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

WYŚPIEWAJ SUKCES – ELIMINACJE

2018 ks bednarekW sobotę 12 maja 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Grucie odbył się eliminacje Konkursu Wyśpiewaj Sukces. Na scenie zaprezentowało się czternaścioro wykonawców z gruckich szkół oraz ze SP nr 3 w Grudziądzu i z Lisnowa. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. Każdy występujący zaprezentował dwie piosenki.
W tym roku młodzi wokaliści wykonywali utwory skomponowane przez Jarosława Kukulskiego.
Jury w składzie: Hanna Szumotalska, Agata Misiak i Krzysztof Janikowski po wysłuchaniu wszystkich śpiewających, do finału zakwalifikowało dziesięć osób. I tak w kategorii pierwszej (najmłodszej) o Nagrodę Grand Prix rywalizować będą Antonina Połom (SP Lisnowo) i Julia Steciuk (SP Boguszewo), w drugiej: Wiktoria Masłowska (SP Lisnowo), Magdalena Szymaniak (SP Słup), Emilia Mira (SP Nicwałd) i Oliwia Jaranowska (SP Słup). Natomiast w kategorii trzeciej: Natalia Arendt (SP Nicwałd), Wiktoria Krause (SP 3 – Grudziądz) i Paulina Jaranowska (gimnazjalistka z Gruty).
W czasie obrad jury, na scenie z krótkim recitalem wystąpiła Agata Misiak.
Finał i wręczenie trzech Grand Prix oraz dyplomów odbędzie się 2 czerwca o godzinie 10. w ogrodzie Gminnego Centrum Kultury w Grucie.
Już dziś zapraszamy miłośników piosenek skomponowanych przez Jarosława Kukulskiego.

(r)

K2 Tools