PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

WYŚPIEWAJ SUKCES – ELIMINACJE

2018 ks bednarekW sobotę 12 maja 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Grucie odbył się eliminacje Konkursu Wyśpiewaj Sukces. Na scenie zaprezentowało się czternaścioro wykonawców z gruckich szkół oraz ze SP nr 3 w Grudziądzu i z Lisnowa. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. Każdy występujący zaprezentował dwie piosenki.
W tym roku młodzi wokaliści wykonywali utwory skomponowane przez Jarosława Kukulskiego.
Jury w składzie: Hanna Szumotalska, Agata Misiak i Krzysztof Janikowski po wysłuchaniu wszystkich śpiewających, do finału zakwalifikowało dziesięć osób. I tak w kategorii pierwszej (najmłodszej) o Nagrodę Grand Prix rywalizować będą Antonina Połom (SP Lisnowo) i Julia Steciuk (SP Boguszewo), w drugiej: Wiktoria Masłowska (SP Lisnowo), Magdalena Szymaniak (SP Słup), Emilia Mira (SP Nicwałd) i Oliwia Jaranowska (SP Słup). Natomiast w kategorii trzeciej: Natalia Arendt (SP Nicwałd), Wiktoria Krause (SP 3 – Grudziądz) i Paulina Jaranowska (gimnazjalistka z Gruty).
W czasie obrad jury, na scenie z krótkim recitalem wystąpiła Agata Misiak.
Finał i wręczenie trzech Grand Prix oraz dyplomów odbędzie się 2 czerwca o godzinie 10. w ogrodzie Gminnego Centrum Kultury w Grucie.
Już dziś zapraszamy miłośników piosenek skomponowanych przez Jarosława Kukulskiego.

(r)

K2 Tools