2018 plakat dzien matki

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wakacje.
Fundacja „Szansa dla Gmin” z siedzibą Al. Jerozolimskiej 11/19 lok. 14, 00-508 Warszawa jest organizatorem wypoczynku letniego:
Ośrodek SAWA w Stegnie ul. Wczasowa 6 w terminie od 03.07.2018r. do 13.07.2018r. (tj. 11 dni - 10 noclegów) koszt 450,00zł z dofinansowanie KRUS, spoza 1.150,00zł.
Zapraszamy do udziału dzieci do 16 lat (najstarszy 2002 rocznik). W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie i płacą 450,00zł, niezbędne będzie też zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu z KRUS.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z wypoczynku, proszone są o telefoniczny kontakt do 04.06.2018 r. z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie Panią Hanną Szumotalską, tel. 530 44 3373.

WYŚPIEWAJ SUKCES – ELIMINACJE

2018 ks bednarekW sobotę 12 maja 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Grucie odbył się eliminacje Konkursu Wyśpiewaj Sukces. Na scenie zaprezentowało się czternaścioro wykonawców z gruckich szkół oraz ze SP nr 3 w Grudziądzu i z Lisnowa. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. Każdy występujący zaprezentował dwie piosenki.
W tym roku młodzi wokaliści wykonywali utwory skomponowane przez Jarosława Kukulskiego.
Jury w składzie: Hanna Szumotalska, Agata Misiak i Krzysztof Janikowski po wysłuchaniu wszystkich śpiewających, do finału zakwalifikowało dziesięć osób. I tak w kategorii pierwszej (najmłodszej) o Nagrodę Grand Prix rywalizować będą Antonina Połom (SP Lisnowo) i Julia Steciuk (SP Boguszewo), w drugiej: Wiktoria Masłowska (SP Lisnowo), Magdalena Szymaniak (SP Słup), Emilia Mira (SP Nicwałd) i Oliwia Jaranowska (SP Słup). Natomiast w kategorii trzeciej: Natalia Arendt (SP Nicwałd), Wiktoria Krause (SP 3 – Grudziądz) i Paulina Jaranowska (gimnazjalistka z Gruty).
W czasie obrad jury, na scenie z krótkim recitalem wystąpiła Agata Misiak.
Finał i wręczenie trzech Grand Prix oraz dyplomów odbędzie się 2 czerwca o godzinie 10. w ogrodzie Gminnego Centrum Kultury w Grucie.
Już dziś zapraszamy miłośników piosenek skomponowanych przez Jarosława Kukulskiego.

(r)