PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

Seniorzy i ich bezpieczeństwo

2018 ks bednarekKolejne spotkanie seniorów Klubu Wiecznie Młodzi i kolejny strzał w dziesiątkę dyrektor Hanny Szumotalskiej. Prowadząca Gminne Centrum Kultury zaprosiła nadkomisarz Hannę Hydzik z grudziądzkiej policji. Ponad godzinne spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa osób starszych. Prelekcja połączona z prezentacją krótkich filmów edukacyjnych (Na wnuczka, Babcia ciebie potrzebuje, Na robotnika, Na fachowca) miała jedno na celu: uczulić seniorów, by stali się ostrożniejsi w kwestii otwierania drzwi nieznajomym, czy sięgania po gotówkę, by przekazać ją oszustowi podającego się za wnuczka.
Policjantka w sposób jasny i zrozumiały uświadamiała starsze osoby, jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Zwróciła również uwagę na kwestię bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśniła, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych w trakcie przejazdu środkami komunikacji miejskiej.
Pogadanka nadkomisarz niewątpliwie wniosła w życie seniorów szereg ważnych informacji, ale przede wszystkim przestrzegła przed tak zwaną ludzką naiwnością (cechująca głównie osoby starsze).
Potrzebę takiego spotkania podkreślił fakt, że panie zadawały funkcjonariuszce szereg pytań. Na każde otrzymały wyczerpującą odpowiedź.
Edukacyjna godzina na pewno zaowocuje i każdy ze słuchających na pewno dwa razy się zastanowi, zanim otworzy swoje drzwi niesprawdzonej wcześniej osobie.

***

28 maja Wiecznie młodych czeka kolejna atrakcja – wycieczka do Inowrocławia.

(r)

K2 Tools