Gminny Dzień Mamy

2018 ks bednarekNie tylko mamy bawiły się znakomicie na swoim święcie w Słupie, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury, szkołę i stowarzyszenie z tej wsi.
Gminne obchody Dnia Matki otworzyła dyrektor Hanna Szumotalska, która poprosiła o zabranie głosu wójt Halinę Kowalkowską. Prowadząca samorząd przekazała najpiękniejsze życzenia wszystkim mamą z naszej gminy, a obecnym w szkole życzyła jak najlepszej zabawy. Ukłony i powinszowania przekazali również Katarzyna Kurzyńska (prezes lokalnego Stowarzyszenia), Agnieszka Wesołowska (sołtys Słupa) i Andrzej Kurnik (dyrektor szkoły).
Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny, otworzył go wiersz Iluminacje o matce czytany przez członkinię Kółka Literackiego GCK. Następnie kilka piosenek zaprezentował zespół wokalny Złoty Wiek. Po seniorach przed mamami wystąpiły śpiewający uczennice z podstawówki w Słupie (instruktor muzyczny Andrzej Derkowski) oraz czworo aktorów w znakomitej scence rodzajowej „z życia mamy”. W tym szczególnym dniu na scenie w Słupie wokalnie zadebiutowały dzieci biorące udział w programie „Harcownie metodą – harcerskim wsparciem dla rodziny” („dowodzi” nimi drużynowa Natalia Szumotalska).
Naturalnie, nie zabrakło piosenek dwóch innych grup działających w GCK, czyli PÓŁnaPÓŁ i TiM. Były jeszcze inne wiersze czytane przez dziewczyny z Kółka Literackiego.
Uroczystość z ciastowo-owocowym poczęstunkiem zakończyła się wręczeniem mamom świeczników wykonanych przez instruktorki Centrum.

(tng)