PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

Finał IV Festiwalu Piosenki Wyśpiewaj sukces

2018 ks bednarekKolejna edycja Festiwalu Piosenki Wyśpiewaj sukces odbyła się 15 czerwca 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury. Tegoroczna muzyczna impreza to prezentacja utworów skomponowanych przez Jarosława Kukulskiego.
Witając uczestników i publiczność, finałowe śpiewanie otworzyła dyrektor Hanna Szumotalska. Przypomniała, że poprzedziły je eliminacje, które odbyły się w GCK 12 maja.
W piątek 15 czerwca na scenie Centrum słuchaliśmy dziesięcioro uczniów ze szkół gminy Gruta, gminy Świecie n/Osą oraz z Grudziądza. Każdy z uczestników wykonał dwa utwory. Jury pod przewodnictwem dyrektor H. Szumotalskiej, brało pod uwagę interpretację, warunki głosowe, przyznawało również punkty za tak zwane wrażenie ogólne. W sumie najlepsi mogli uzyskać 15 punktów i takie noty zdarzały się.
Festiwal obejmował trzy kategorie wiekowe. I tak wśród najmłodszych solistek najlepsza okazała się Antonina Połom ze SP Lisnowo (103 punkty), w grupie drugiej jury najwyżej oceniło występ Magdaleny Szymaniak z podstawówki w Słupie (93 pkt.), natomiast wśród najstarszych wykonawców najlepiej zaprezentował się Klaudiusz Januszewski, gimnazjalista z Lisnowa (103 pkt.).
Oprócz wymienionych na scenie GCK wystąpili: Julia Steciuk, Wiktoria Masłowska, Emilia Mira, Oliwia Jaranowska, Natalia Arendt, Wiktoria Krause i Paulina Jaranowska.
Niektórym wykonawcom towarzyszyli ich nauczyciele muzyki: Andrzej Derkowski i Karol Kosik.
W czasie, kiedy obradowało jury, na scenie koncertował zespół PÓŁnaPÓŁ, czyli Agata Misiak – wokalistka i skrzypaczka, Krzysztof Janikowski – wokalista i gitarzysta oraz Łukasz Cybulski – gitarzysta.
Po piosenkach PÓŁnaPÓŁ nastał moment szczególny, najlepsi otrzymali statuetki Grand Prix, a wszyscy uczestnicy Festiwalu nagrody rzeczowe (fundatorem było Centrum).
Piątkowe wokalne zmagania swoją obecnością zaszczyciła wójt Halina Kowalkowska, która z uwagą przysłuchiwała się wykonawcom, a w epilogu – wspólnie z dyrektor Centrum – wręczała wspomniane już statuetki i nagrody.
Prowadząca samorząd pogratulowała dzieciom i młodzieży muzycznej pasji i zachęcała do dalszej pracy, niezbędnej do rozwijania talentu.

RAS

K2 Tools