2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Finał IV Festiwalu Piosenki Wyśpiewaj sukces

2018 ks bednarekKolejna edycja Festiwalu Piosenki Wyśpiewaj sukces odbyła się 15 czerwca 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury. Tegoroczna muzyczna impreza to prezentacja utworów skomponowanych przez Jarosława Kukulskiego.
Witając uczestników i publiczność, finałowe śpiewanie otworzyła dyrektor Hanna Szumotalska. Przypomniała, że poprzedziły je eliminacje, które odbyły się w GCK 12 maja.
W piątek 15 czerwca na scenie Centrum słuchaliśmy dziesięcioro uczniów ze szkół gminy Gruta, gminy Świecie n/Osą oraz z Grudziądza. Każdy z uczestników wykonał dwa utwory. Jury pod przewodnictwem dyrektor H. Szumotalskiej, brało pod uwagę interpretację, warunki głosowe, przyznawało również punkty za tak zwane wrażenie ogólne. W sumie najlepsi mogli uzyskać 15 punktów i takie noty zdarzały się.
Festiwal obejmował trzy kategorie wiekowe. I tak wśród najmłodszych solistek najlepsza okazała się Antonina Połom ze SP Lisnowo (103 punkty), w grupie drugiej jury najwyżej oceniło występ Magdaleny Szymaniak z podstawówki w Słupie (93 pkt.), natomiast wśród najstarszych wykonawców najlepiej zaprezentował się Klaudiusz Januszewski, gimnazjalista z Lisnowa (103 pkt.).
Oprócz wymienionych na scenie GCK wystąpili: Julia Steciuk, Wiktoria Masłowska, Emilia Mira, Oliwia Jaranowska, Natalia Arendt, Wiktoria Krause i Paulina Jaranowska.
Niektórym wykonawcom towarzyszyli ich nauczyciele muzyki: Andrzej Derkowski i Karol Kosik.
W czasie, kiedy obradowało jury, na scenie koncertował zespół PÓŁnaPÓŁ, czyli Agata Misiak – wokalistka i skrzypaczka, Krzysztof Janikowski – wokalista i gitarzysta oraz Łukasz Cybulski – gitarzysta.
Po piosenkach PÓŁnaPÓŁ nastał moment szczególny, najlepsi otrzymali statuetki Grand Prix, a wszyscy uczestnicy Festiwalu nagrody rzeczowe (fundatorem było Centrum).
Piątkowe wokalne zmagania swoją obecnością zaszczyciła wójt Halina Kowalkowska, która z uwagą przysłuchiwała się wykonawcom, a w epilogu – wspólnie z dyrektor Centrum – wręczała wspomniane już statuetki i nagrody.
Prowadząca samorząd pogratulowała dzieciom i młodzieży muzycznej pasji i zachęcała do dalszej pracy, niezbędnej do rozwijania talentu.

RAS

K2 Tools