PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

Seniorzy, ogród i grill

2018 ks bednarekPo atrakcyjnej autokarowej wycieczce do Inowrocławia 28 maja 2018 roku, zorganizowanej dla osób z Klubu Seniora Wiecznie młodzi przez Hannę Szumotalską, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, panie i panowie spotkali się kolejny raz, tym razem w ogrodzie GCK na grillu.
Plenerowy, pod każdym względem udany mityng miał miejsce 14 czerwca po południu. Trzydziestka seniorów z naszej gminy przez kilka godzin bawiła się świetnie. Oprócz muzyki z nośnika, w ogrodzie rozbrzmiewały chóralne piosenki ze śpiewnika, z którego na swoich próbach w GCK korzysta zespół muzyczny Złoty Wiek.
Miłym zaskoczeniem dla biesiadujących był przyjazd (na rowerze) wójt Haliny Kowalkowskiej, która przez kilka godzin rozmawiała z seniorami i wspólnie z nimi śpiewała.
Był też czas na rozmowę dotyczącą dalszych planów spotkań. Kolejnym ciekawym przedsięwzięciem Wiecznie młodych jest wyjazd 14 lipca do klasztoru karmelitów i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach (niedaleko Golubia-Dobrzynia w diecezji płockiej) i do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.
A wracając do czwartkowego spotkania w ogrodzie GCK… Kilka godzin wspólnie spędzonego czasu, przy grillu, kawie, cieście, to wyjątkowe chwile. Nasi seniorzy mogli nie tylko delektować się smakołykami, które zostały przez nich przyniesione, ale także pospacerować wśród klombów i drzewek. Pełny relaks i świetny odpoczynek od domowej codzienności.
Zatem nic dziwnego, że na twarzach często gościł uśmiech, bo przecież miło było spotkać się w tak pięknym otoczeniu, porozmawiać, pośpiewać. Brawa dla dyrektor.
Brawa dla wszystkich (także dla aury, która była wręcz idealna)!

(tng)

K2 Tools