IV Festiwal Pieśni Maryjnej i ...

2018 zw maryjnie

15 czerwca 2018 roku na Wzgórzu błogosławionej Matki Marii Karłowskiej w Jabłonowie-Zamek odbył się IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej. Wydarzeniu patronowała Gracjana Zborała, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Paserek od Opatrzności Bożej w tym mieście. Festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem. Pieśni Maryjnych można było posłuchać w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych.
Miło nam poinformować, że w Jabłonowie Pomorskim wystąpił zespół wokalno- muzyczny Złoty Wiek z Gruty, działający w Gminnym Centrum Kultury. Nasi śpiewacy zaprezentowali się bardzo udanie i zajęli III miejsce, a wykonali pieśń Maryjo, śliczna Pani.
Gratulujemy.

***

Nazajutrz Złoty Wiek wystąpił w Łąkorzu na X Jubileuszowym Przeglądzie „Początek lata” im. Anny Grzywacz. Zaśpiewało dziewięć zespołów.
Spotkanie rozpoczęła msza święta, odprawił ją ksiądz Jacek Borkowski, proboszcz z tej miejscowości. Następnie odbył się przegląd muzyczny, który zainaugurował lokalny zespół Byle Babki. (Notabene grupa śpiewa od 33 lat, a założyła ją Anna Grzywacz, zmarła w 2007 roku.)
Złoty Wiek zaśpiewał: Staruszek świat, Za każdy uśmiech i pieśń Maryjo, śliczna Pani.
Jak poinformowała nas Barbara Małgorzewicz (na zdjęciu czwarta od prawej), prowadząca Złoty Wiek, w Łąkorzu – po występach w domu kultury – odbył się wspólny obiad, nie zabrakło tortu z okazji jubileuszu i życzeń koleżanek i kolegów z innych zespołów dla śpiewających w chórze Byle Babki.

***

Obecnie Złoty Wiek przygotowuje się do Biesiady Seniorów, która to impreza odbędzie się 8 lipca w Wąbrzeskim Domu Kultury.
I chociaż do Święta Plonów w gminie Gruta jeszcze trochę czasu, to – jak powiedziała B. Małgorzewicz – zespół już opracowuje repertuar dożynkowy.

(tng)