PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

IV Festiwal Pieśni Maryjnej i ...

2018 zw maryjnie

15 czerwca 2018 roku na Wzgórzu błogosławionej Matki Marii Karłowskiej w Jabłonowie-Zamek odbył się IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Religijnej. Wydarzeniu patronowała Gracjana Zborała, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Paserek od Opatrzności Bożej w tym mieście. Festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem. Pieśni Maryjnych można było posłuchać w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych.
Miło nam poinformować, że w Jabłonowie Pomorskim wystąpił zespół wokalno- muzyczny Złoty Wiek z Gruty, działający w Gminnym Centrum Kultury. Nasi śpiewacy zaprezentowali się bardzo udanie i zajęli III miejsce, a wykonali pieśń Maryjo, śliczna Pani.
Gratulujemy.

***

Nazajutrz Złoty Wiek wystąpił w Łąkorzu na X Jubileuszowym Przeglądzie „Początek lata” im. Anny Grzywacz. Zaśpiewało dziewięć zespołów.
Spotkanie rozpoczęła msza święta, odprawił ją ksiądz Jacek Borkowski, proboszcz z tej miejscowości. Następnie odbył się przegląd muzyczny, który zainaugurował lokalny zespół Byle Babki. (Notabene grupa śpiewa od 33 lat, a założyła ją Anna Grzywacz, zmarła w 2007 roku.)
Złoty Wiek zaśpiewał: Staruszek świat, Za każdy uśmiech i pieśń Maryjo, śliczna Pani.
Jak poinformowała nas Barbara Małgorzewicz (na zdjęciu czwarta od prawej), prowadząca Złoty Wiek, w Łąkorzu – po występach w domu kultury – odbył się wspólny obiad, nie zabrakło tortu z okazji jubileuszu i życzeń koleżanek i kolegów z innych zespołów dla śpiewających w chórze Byle Babki.

***

Obecnie Złoty Wiek przygotowuje się do Biesiady Seniorów, która to impreza odbędzie się 8 lipca w Wąbrzeskim Domu Kultury.
I chociaż do Święta Plonów w gminie Gruta jeszcze trochę czasu, to – jak powiedziała B. Małgorzewicz – zespół już opracowuje repertuar dożynkowy.

(tng)

K2 Tools