2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

RAZEM NA TRZEŹWO

2018 tim obozMuzycznie, sportowo, zręcznościowo i plastycznie było w sobotę 30 czerwca 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury w Grucie, na corocznym Pikniku Razem na trzeźwo, organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W sukurs Komisji przyszły: GCK, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrówce Królewskiej, Biblioteka Gminna i panie ze Stowarzyszenia w Mełnie. A wszystkich organizatorów swoim patronatem połączyła wójt Halina Kowalkowska, która oczywiście była na placu i w ogrodzie Centrum, także w budynku, gdzie wspólnie z panią Teresą z Łasina i innymi jurorami rozstrzygała konkurs plastyczny dzieci i dorosłych.
Ogółem w scenariuszu plenerowej imprezy znalazło się ponad 20 propozycji, począwszy od zabawy z kółeczkiem ringo, przez turniej warcabowy, strzelanie z wiatrówki, wspomniany konkurs plastyczny Nie daj się nabić w butelkę, przeciąganie liny i przetaczanie wielkich opon.

Od razu trzeba podkreślić, że całość pikniku doskonale poprowadzili dyrektor Hanna Szumotalska i Ryszard Berent, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Impreza miała iście zawrotne tempo, przez cztery godziny nieustannie coś się działo. Naturalnie słowa uznania należą się nie tylko organizatorom, ale także tym, którzy zechcieli przyjść do GCK i wspólnie się bawić, a także rywalizować w wielu konkurencjach.
Organizatorzy zadbali o dzieci, młodzież i seniorów. Każde pokolenie mogło znaleźć coś dla siebie. Nie bez kozery wójt zabierając głos powiedziała m.in., że jest ogromnie zadowolona, że w GCK jest tak dużo osób i że wszyscy tak pięknie się bawią.
Pracownicy ŚDS z Dąbrówki Królewskiej sprawili H. Kowalkowskiej miłą niespodziankę. Wójt (z okazji imienin 1 lipca) otrzymała bukiet kwiatów, a Gertruda Kopczyńska odczytała napisany przez siebie wiersz.
Muzycznie piknik ozdobił zespół TiM prowadzony przez instruktorkę Dorotę Berent. Z przyjemnością słuchało się wielu piosenek, a co niektórzy uczestnicy imprezy mogli sobie potańczyć.
Wszystkie konkurencje były punktowane, a zwycięzcy nagradzani. „Polowa kuchnia” serowała znakomita kaszankę i kiełbaskę. Było też ciasto i napoje. Po prostu wszystko dopięto na ostatni guzik. Brawo!
Zamykając Razem na trzeźwo H. Szumotalska i R. Berent zaprosili obecnych na przyszły rok.
Organizatorom dopisała aura, chociaż chwilami porywisty wiatr próbował przestawić namioty, ale nie dał rady.
Niewątpliwie najlepszym dowodem na znakomitą zabawę są zdjęcia. Zapraszamy zatem do ich obejrzenia.

Tekst/foto: RAS

K2 Tools