PLANOWANE ZAJĘCIA W GCK NA 2018 ROK DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRUCIE INFORMUJE:

OD DNIA 4 DO 10 WRZEŚNIA PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA NA ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI – DWIE GRUPY, DO PIERWSZEJ ZAPRASZAMY DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW Z KLAS I-III, A DO DRUGIEJ Z KLAS IV-VI. ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ ELEKTRONICZNIE Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 530443373 do dnia 10 września. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, grupa pierwsza w godz. 16.30- 17.30, grupa druga 17.10-18.00. Bliższe informacje uzyskać można bezpośrednio w GCK w godz. 7.30-15.30.

***

KÓŁKO LITERACKIE DO 20 WRZEŚNIA ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA DO KÓŁKA LITERACKIEGO PROWADZONEGO PRZEZ STANISŁAWA RAGINIAKA. LITERAT I INSTRUKTOR GCK CZEKA NA OSOBY LUBIĄCE PISAĆ, CZYTAĆ I DEKLAMOWAĆ. OFERTA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH OSÓB POWYŻEJ 14 LAT. ZAPISY POD ADRESEM Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

***

PONADTO DYREKTOR INFORMUJE, ŻE OD DNIA 10 września można korzystać z komputerów w GCK w godz. 8.30-15.00. W każdą środę natomiast od godz. 8.30 do 19.00.

TiM – praca i relaks

2018 tim obozW środę po południu w Gminnym Centrum Kultury zrobiło się gwarno. 27 czerwca około godziny 15 z artystycznej wyprawy wrócił zespół TiM, prowadzony przez Dorotę Berent. Śpiewający po przyjeździe do Gruty postanowili „zameldować” się u dyrektor Hanny Szumotalskiej i wręczając kwiaty poinformować, że grupa w stu procentach zrealizowała plan wyjazdu, wszyscy wrócili zadowoleni i doedukowani wokalnie i muzycznie.
– Były to już kolejne plenerowe Warsztaty Artystyczno-Muzyczne, które nieprzerwanie organizuję od 2010 roku. W tym roku w dniach 23-27 czerwca byliśmy w Starym Młynie w Łupawie, nad piękną rzeką Łupawą w powiecie słupskim – informuje Dorota Berent, kierownik biwaku. Pomagali jej opiekunki i instruktorki Aleksandra Kanios i Patrycja Urbaniak. – Plan plenerowych warsztatów był bardzo napięty. Przede wszystkim każdego dnia przez wiele godzin trwały zajęcia wokalne. Ale mieliśmy też i chwile zabawy, jak chociażby puszczanie wianków na rzece w noc świętojańską – dodaje prowadząca TiM.
Podczas Warsztatów odbył się Festiwal Kolorów (uczestnicy posypywani byli barwnym proszkiem kredowym i przy ciekawej choreografii tańczyli w różnokolorowym świetle), który nie tylko podobał się TiM-owi, ale także mieszkańcom Starego Młyna. Grupa odbyła też wycieczkę do Ustki i rejs statkiem Dragon po morzu.
Nie zabrakło chrztu „bojowego”, tzw. szkoły przetrwania. Dzielne wokalistki musiały wykonać wcale nie łatwe zadania.
Kilkudniowe warsztaty zakończył koncert pt. Improwizacje muzyczne.
– Było jeszcze wiele innych atrakcji, ale wszystkiego zdradzić nie mogę – zaznacza D. Berent. – Przede wszystkim jednak młodzież pogłębiała wiedzę z wokalistyki, teoretycznie i praktycznie. To były naprawdę piękne dni, w których łączyliśmy pożyteczne z przyjemnym. Korzystając z okazji, w imieniu swoim oraz podopiecznych dziękujemy Hannie Szumotalskiej za całoroczną pomoc i wspieranie naszego zespołu. Dziękujemy również władzom gminy za bezpłatny transport do Łupawy, oddalonej od Gruty o 200 km.

(r)

K2 Tools