2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

TiM – praca i relaks

2018 tim obozW środę po południu w Gminnym Centrum Kultury zrobiło się gwarno. 27 czerwca około godziny 15 z artystycznej wyprawy wrócił zespół TiM, prowadzony przez Dorotę Berent. Śpiewający po przyjeździe do Gruty postanowili „zameldować” się u dyrektor Hanny Szumotalskiej i wręczając kwiaty poinformować, że grupa w stu procentach zrealizowała plan wyjazdu, wszyscy wrócili zadowoleni i doedukowani wokalnie i muzycznie.
– Były to już kolejne plenerowe Warsztaty Artystyczno-Muzyczne, które nieprzerwanie organizuję od 2010 roku. W tym roku w dniach 23-27 czerwca byliśmy w Starym Młynie w Łupawie, nad piękną rzeką Łupawą w powiecie słupskim – informuje Dorota Berent, kierownik biwaku. Pomagali jej opiekunki i instruktorki Aleksandra Kanios i Patrycja Urbaniak. – Plan plenerowych warsztatów był bardzo napięty. Przede wszystkim każdego dnia przez wiele godzin trwały zajęcia wokalne. Ale mieliśmy też i chwile zabawy, jak chociażby puszczanie wianków na rzece w noc świętojańską – dodaje prowadząca TiM.
Podczas Warsztatów odbył się Festiwal Kolorów (uczestnicy posypywani byli barwnym proszkiem kredowym i przy ciekawej choreografii tańczyli w różnokolorowym świetle), który nie tylko podobał się TiM-owi, ale także mieszkańcom Starego Młyna. Grupa odbyła też wycieczkę do Ustki i rejs statkiem Dragon po morzu.
Nie zabrakło chrztu „bojowego”, tzw. szkoły przetrwania. Dzielne wokalistki musiały wykonać wcale nie łatwe zadania.
Kilkudniowe warsztaty zakończył koncert pt. Improwizacje muzyczne.
– Było jeszcze wiele innych atrakcji, ale wszystkiego zdradzić nie mogę – zaznacza D. Berent. – Przede wszystkim jednak młodzież pogłębiała wiedzę z wokalistyki, teoretycznie i praktycznie. To były naprawdę piękne dni, w których łączyliśmy pożyteczne z przyjemnym. Korzystając z okazji, w imieniu swoim oraz podopiecznych dziękujemy Hannie Szumotalskiej za całoroczną pomoc i wspieranie naszego zespołu. Dziękujemy również władzom gminy za bezpłatny transport do Łupawy, oddalonej od Gruty o 200 km.

(r)

K2 Tools