Zajęcia wakacyjne w świetlicach wiejskich

2018 tim obozJak każdego roku w okresie wakacyjnym w świetlicach wiejskich naszej gminy odbywają się najróżniejsze, głównie plastyczne i ruchowe, zajęcia dla dzieci. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury.
Pierwsze spotkania (2-6.07.) odbyły się w Bibliotece Publicznej w Boguszewie i świetlicy RSP w Gołębiewku. Zajęcia z dziećmi prowadzą instruktorki Magdalena Sala i Katarzyna Ryzner. Nad całością czuwa dyrektor GCK Hanna Szumotalska.
Dzieciom proponowane są najróżniejsze formy plastyczne, na przykład wykonują: przyborniki z rurek, miśki z ręcznika, serduszka ze styropianu (wyklejane ziarnkami kawy), bransoletki z rurek, a z papierowych talerzyków powstają m.in. bociany i żaby.
Instruktorki dzieciom z wszystkich miejscowości proponują konkurs plastyczny pt. Wodny świat. Ta ogólna tematyka pozwala dziewczynkom i chłopcom na bardzo szerokie spojrzenie i przedstawienie – za pomocą najróżniejszych form z krepy – wszelkich zwierzątek, roślin, a także bajkowych postaci żyjących pod wodą. Rozstrzygniecie tego ciekawego konkursu nastąpi na koniec wakacyjnych spotkań, czyli 17 sierpnia.

***

2018 wakacje 02Kolejny tydzień (9-13.07) zajęć świetlicowych miał miejsce w Nicwałdzie i Annowie. Specyfika pracy z dziećmi podobna jak w poprzednich miejscowościach, tyle tylko, że poszerzona została propozycja zajęć plastycznych, uczestnicy wykonywali bardzo ładne szkatułki.
Dopisała aura, więc dzieci mogły pobawić się na dworze. Sołtys i rodzice zafundowali im kiełbaski na gorąco. W obu miejscowościach dziewczęta i chłopców odwiedziła dyrektor H. Szumotalska, która obdarowała ich słodyczami, rozmawiała też na temat zajęć, czy są zadowolone z takiej formy i czy im się nie nudzi. Odpowiedzi były bardzo pozytywne.
2018 wakacje 03Dodajmy, że podczas wakacyjnych spotkań zawsze serwowany jest poczęstunek.
Dyrektor Centrum wyraża podziękowanie dyrektor szkoły w Nicwałdzie, także sołtysom poszczególnych wsi i rodzicom za to, że w miarę swoich czasowych możliwości, przyczyniają się do jak najlepszej organizacji Zajęć Wakacyjnych.

(ars)