logo n

Gminne Centrum Kultury w Grucie

działa od 2010 roku

UCZ SIĘ ŚPIEWU I RYTMIKI
W dzieci warto i należy inwestować!

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Grucie informuje:
– do 18 stycznia br. trwać będą zapisy dzieci na zajęcia wokalne i naukę rytmiki
– propozycja dotyczy dwóch grup wiekowych, pierwsza skierowana jest do dzieci
w wieku 4-9 lat, druga dla dziesięciolatków i nieco starszych.
Prosimy kontaktować się bezpośrednio z dyrektor GCK H. Szumotalską lub telefonicznie 530-443-373.
Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

 2018 baner ferie

Kitnowo i Gruta – wakacje…

DSC 0015Minął kolejny tydzień (16-20 lipca) WAKACJI W ŚWIETLICACH WIEJSKICH. W piątek, na zakończenie, w Kitnowie obecna była dyrektor Hanna Szumotalska, która w rozmowie z dziećmi pytała o wrażenia, a głównie interesowało ją, czy dziewczynki i chłopcy są zadowoleni z oferty zajęć? Piętnaścioro uczestników jednogłośnie pozytywnie oceniło wszystko to, co działo się w tej miejscowości. Instruktorki Magdalena Sala i Katarzyna Ryzner prowadziły przede wszystkim różnorakie zajęcia plastyczne w sali zabytkowego pałacyku, codziennie też przeznaczano przynajmniej godzinę na zabawy na placu. Z Gminnym Centrum Kultury, głównym organizator WAKACJI, współpracował sołtys wsi Artur Błędowski i Rada Sołecka (dzięki niej dzieci pojechały na seans do grudziądzkiego Heliosa).

Zapytaliśmy A. Błędowskiego o refleksję po tygodniowym spotkaniu. Powiedział, że jest bardzo zadowolony. – Najbardziej cieszy mnie to, że w tak niewielkiej wsi na zajęcia przychodziło piętnaścioro dzieci. Przyznam, że nie liczyłem na tak dużą grupę. Fakt ten świadczy o jednym, że WAKACJE W ŚWIETLICACH po pierwsze są potrzebne, a po wtóre – prowadzące je instruktorki zapewniły naszym najmłodszym mieszkańcom całą gamę przeróżnych zajęć. Dziękuję im i oczywiście pani dyrektor.
Spotkania w Kitnowie odbywały się do południa, później instruktorki przyjeżdżały do GCK, bo druga część dnia przeznaczona była dla dzieci z Gruty. I chociaż było ich nieco mniej niż w poprzedniej wsi, to bawiły się znakomicie w ogrodzie Centrum, a także wiele godzin spędziły na ciekawych zajęciach plastycznych.
Dodajmy, że dzieciom serowano poczęstunek.
Uczestnicy z obu miejscowości wykonali też prace na Wakacyjny Konkurs Plastyczny Wodny świat.
W piątek, na zakończenie spotkań w Kitnowie i Grucie, dzieci otrzymały upominki od dyrektor.

(tng)