2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Kitnowo i Gruta – wakacje…

DSC 0015Minął kolejny tydzień (16-20 lipca) WAKACJI W ŚWIETLICACH WIEJSKICH. W piątek, na zakończenie, w Kitnowie obecna była dyrektor Hanna Szumotalska, która w rozmowie z dziećmi pytała o wrażenia, a głównie interesowało ją, czy dziewczynki i chłopcy są zadowoleni z oferty zajęć? Piętnaścioro uczestników jednogłośnie pozytywnie oceniło wszystko to, co działo się w tej miejscowości. Instruktorki Magdalena Sala i Katarzyna Ryzner prowadziły przede wszystkim różnorakie zajęcia plastyczne w sali zabytkowego pałacyku, codziennie też przeznaczano przynajmniej godzinę na zabawy na placu. Z Gminnym Centrum Kultury, głównym organizator WAKACJI, współpracował sołtys wsi Artur Błędowski i Rada Sołecka (dzięki niej dzieci pojechały na seans do grudziądzkiego Heliosa).

Zapytaliśmy A. Błędowskiego o refleksję po tygodniowym spotkaniu. Powiedział, że jest bardzo zadowolony. – Najbardziej cieszy mnie to, że w tak niewielkiej wsi na zajęcia przychodziło piętnaścioro dzieci. Przyznam, że nie liczyłem na tak dużą grupę. Fakt ten świadczy o jednym, że WAKACJE W ŚWIETLICACH po pierwsze są potrzebne, a po wtóre – prowadzące je instruktorki zapewniły naszym najmłodszym mieszkańcom całą gamę przeróżnych zajęć. Dziękuję im i oczywiście pani dyrektor.
Spotkania w Kitnowie odbywały się do południa, później instruktorki przyjeżdżały do GCK, bo druga część dnia przeznaczona była dla dzieci z Gruty. I chociaż było ich nieco mniej niż w poprzedniej wsi, to bawiły się znakomicie w ogrodzie Centrum, a także wiele godzin spędziły na ciekawych zajęciach plastycznych.
Dodajmy, że dzieciom serowano poczęstunek.
Uczestnicy z obu miejscowości wykonali też prace na Wakacyjny Konkurs Plastyczny Wodny świat.
W piątek, na zakończenie spotkań w Kitnowie i Grucie, dzieci otrzymały upominki od dyrektor.

(tng)

K2 Tools