2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Słoneczne popołudnie Seniorów

DSC 0015Kolejny raz tego lata seniorzy z Klubu Wiecznie młodzi spotkali się na grillu (fachowe pieczenie i obsługa – Maria Wantoch-Rekowska) w ogrodzie Gminnego Centrum Kultury. Wspólnymi siłami panie i (rodzynek) pan oraz dyrektor Hanna Szumotalska przygotowali kiełbaski, kaszankę, napoje i różne inne kulinarne rzeczy. Spotkania w ogrodzie to, jak twierdzą seniorzy, bardzo przyjemne chwile, w których można porozmawiać zarówno o sprawach Klubu, jak i własnych. Atmosfera jest zawsze bardzo dobra, bo zacne towarzystwo zżyło się już ze sobą, poznało.
Na początku wtorkowego spotkania (24 lipca) dyrektor skrótowo podsumowała to, co już wspólnie dokonano w tym roku, a także mówiła o najbliższych planach wspólnego spędzania czasu. Zapoznała też seniorów ze zbliżającymi się dożynkami gminnymi, które w tym roku (25 sierpnia) odbędą się na boisku w Mełnie. – Poprzedzi je dziękczynna msza, a po oficjalnych obrzędach święta plonów nastąpi blok rozrywkowy. W tym roku oferta jest bardzo ciekawa, ponieważ będzie można pośmiać się przy bardzo znanym w kraju kabarecie KAŁAMASZ i posłuchać zespołu Cygańskie Gitary. To tylko niektóre atrakcje.
Seniorzy wstępnie zaplanowali (między innymi) wyjazd do grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego i do Przysieka, na targi i wystawę rolniczą.
Spotkanie przy fajnej muzyce i pięknej aurze należało naprawdę do udanych.

(ars)

K2 Tools