2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Kolejny tydzień WAKACJI W ŚWIETLICACH

DSC 0015Już sierpień… Od ponad miesiąca w gminie Gruta trwają WAKACJE W ŚWIETLICACH. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i sołectwa. Instruktorki Magdalena Sala i Katarzyna Ryzner codziennie prowadzą zajęcia w dwóch wsiach. Dziś podsumowujemy Okonin i Pokrzywno (30.07.-3.08. 2018).
Zacznijmy od tego, że miniony tydzień był bardzo upalny, a to jakby w sposób naturalny zniechęcało dzieci (ich rodziców) do wychodzenia z domu. Stąd w obu miejscowościach tłoku nie było. Prawdopodobnie jezioro było większą atrakcją. I trudno się temu dziwić.
Jednak na zajęcia z ochotą przychodziło kilkoro dziewcząt i kilku chłopców. Oferta przestawiona przez Magdę i Katarzynę była szeroka.
Dzieci wykonywały między innymi szkatułki z patyczków po lodach, kwiaty z płatków kosmetycznych, misie z ręczników. Wyklejały też koty z ziaren kawy, robiły kwiaty z patyczków higienicznych i bransoletki oraz naszyjniki z rurek.
Wszyscy uczestnicy przygotowali też indywidualne prace na ogólny konkurs (rozstrzygniecie po zakończeniu spotkań wakacyjnych), zatytułowany PODWODNY ŚWIAT.
Naturalnie, jeśli tylko upał na to pozwolił, instruktorki prowadziły na dworze zajęcia sportowe i zręcznościowe.
Dziękujemy dzieciom z Okonina i Pokrzywna za udział w zajęciach.
Gwoli ścisłości przypominamy, że w obecnym tygodniu (6-10 sierpnia) WAKACJE odbywają się w świetlicach w Mełnie Cukrowni (w godz. 9-12) i Słupie (12.30-15.30). Chętnych zapraszamy.

(tng)

K2 Tools