2018 baner zaduszki

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2018 – PODSUMOWANIE

DSC 001517 sierpnia w Wiktorowie nastąpił finał prawie dwumiesięcznych spotkania instruktorek Gminnego Centrum Kultury z dziećmi z gminy Gruta. Ostanie zajęcia wizytowała, pożegnała dzieci i wręczyła im słodycze dyrektor Hanna Szumotalska. W Wiktorowie, jak każdego roku, tygodniowy spotkaniom przyglądała się, a także dopilnowywała organizacyjnie sołtys Jadwiga Sykut.
WAKACJE W ŚWIETLICACH WIEJSKICH rozpoczęły się 2 lipca w Boguszewie i Gołębiewku. Jak informowaliśmy na bieżąco na stronie internetowej GCK, każdego dnia Magdalena Sala i Katarzyna Ryzner były w dwóch miejscowościach. W jednej zajęcia rozpoczynały się o godzinie 9 i trwały do południa, natomiast w drugiej – w godzinach 12.30- 15.30. Z dziećmi spotykał się również Stanisław Raginiak, który mówił o swoim wiejskim dzieciństwie, a także o napisanych książkach. Czytał także fragmenty opowiadań i nagradzał książką tę osobę, która najładniej opowiedziała o trwających wakacjach.
Dyrektor już dokonała bilansu tegorocznych spotkań w świetlicach, ogółem wzięło w nich udział 568 dzieci. Liczba mówi sama za siebie i potwierdza, że czynne wypełnienie dziewczynkom i chłopcom wakacyjnego czasu to pomysł znakomity.
Oczywiście zależnie od miejscowości różnie wyglądała frekwencja, na przykład w Salnie każdego dnia instruktorki musiały plastycznie i sportowo zapełnić czas ponad dwudziestce uczestników. Bywało jednak i tak, że zajmowały się kilkorgiem dzieci. Nie zmienia to jednak faktu, że warto było tam pojechać, by uczyć najmłodszych malowania, rysowania, wycinania, itp.
Wielokrotnie na koniec spotkań we wsiach, dzieci mogły spotkać się z dyrektor, która pytała je o wrażenia, także o to, czy oferta GCK jest wystarczająca. Wsłuchiwała się w propozycje uczestników, które obiecała wprowadzić do programu zajęć w przyszłym roku.
Dyrektor dziękuje sołtysom i Radom Sołeckim za pomoc w organizowaniu tegorocznych WAKACJI W ŚWIETLICACH. Podziękowania kieruje także pod adresem Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.
Dziękujemy dzieciom, że z uśmiechem przychodziły na spotkania.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

RAS

K2 Tools