Medyczne spotkanie seniorów

DSC 0015O bólach kręgosłupa, leczeniu dietetycznym chorych na cukrzycę, nadciśnieniu i zdrowym odżywianiu się, mówiła pielęgniarka Beata Jabłońska z Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grucie, podczas kolejnego spotkania seniorów z Klubu WIECZNIE MŁODZI.
Do ciekawej prelekcji doszło 19 września z inicjatywy dyrektor GCK H. Szumotalskiej. Panie i panowie mogli zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Pielęgniarka w szerokim kontekście mówiła także o tym, jak przygotować się do badań laboratoryjnych. Wymieniła też 10 zasad zdrowego żywienia (np. dotyczących regularnego spożywania posiłków, podkreśliła jak w naszym odżywianiu ważne są warzywa i owoce, produkty zbożowe oraz nabiał).
To była bardzo przydatna, edukacyjne lekcja, szczególnie właśnie dla osób w starszym wieku.

(r)