Takie ładne koszyczki…

DSC_0008Na kolejnych zajęciach plastycznych (1 października) na dzieci czekało nie lada wyzwanie, miały nauczyć się wykonywania papierowego koszyczka, który – na wzór – postawiła przed nimi instruktorka Magdalena Sala. Oczywiście pracownica GCK zrobiła go kilka dni wcześniej.
W pierwszej chwili dziewczynki patrząc na barwny i zgrabny koszyczek, chyba nie wierzyły, że uda się im wykonać coś tak ładnego. Ale szybko okazało się, że to nie takie trudne.
Instruktorka objaśniła detal po detalu, wytłumaczyła, od czego powinny zacząć i jak zakończyć pracę. Później rozdała kartki, karteczki, dziurkacze niezbędne do wycinania ozdobnych kolorowych detali, wstążeczki i serwetkę papierową. Dzieci energicznie zabrały się do pracy i już po godzinie każde z nich stało się właścicielem pięknego koszyczka.

(r)