Panie plastyczki znowu tworzą

DSC_0008Po letniej przerwie, panie z Kółka Plastycznego ponownie zabrały się do pracy. 2 października 2018 roku spotkały się na dwie godziny po południu w Gminnym Centrum Kultury.
Na ostatnich zajęciach, pod koniec maja, zdobiły filiżanki roślinami i kwiatami. Przez kilka miesięcy wykonały wiele wyjątkowo pięknych prac, między innymi storczyki i szkatułki.
Teraz Krystyna Turek, główna pomysłodawczyni plastycznych projektów, zaproponowała coś równie ciekawego – zdobienie niedużych świec przeróżnymi, naturalnymi kwiatkami i roślinami. Zasuszone roślinki, przy pomocy rozgrzanej małej łyżeczki, wtapiane były w świece, które następnie zanurzane były w rozgrzanym wosku. Jego nowa cieniutka warstwa sprawiła, że barwne motywy wyglądały tak, jakby były wykonane… fabrycznie. Efekt jest nadzwyczaj ciekawy, co zresztą widać na głównym zdjęciu.
Kolejne spotkanie pań-plastyczek za dwa tygodnie, czyli 16 października o godz. 17.
W związku z rozpoczętym nowym okresem zajęć zachęcamy do udziału w nich, naprawdę można się wiele nauczyć. Z naszej ciekawej oferty powinny skorzystać wszyscy dorośli, którzy mają nadmiar wolnego czasu i... wcale nie muszą być wyjątkowo uzdolnieni manualnie.

(ars)