2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

WIECZORNE GRANIE, KONKURS I… POŻEGNANIE

DSC_0008To już osiem lat małej historii Gminnego Centrum Kultury.
By zaakcentować działalność tej placówki, w piątek 12 października 2018 roku odbył się wieczór muzyczny Wieczorne granie. Przed publicznością wystąpiły zespoły PÓŁnaPÓŁ i TiM (ten drugi w aktualnym składzie, ale też nie zabrakło pierwszych wokalistek, starszych właśnie o osiem lat).
Różnorodne piosenki sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, że dziewczęta – prowadzone przez instruktorkę Dorotę Berent – zaprezentowały utwory w języku angielski, niemieckim i francuskim. „Jako że należymy do Unii Europejskiej, jesteśmy wręcz zobowiązane wykonywać takie piosenki”, żartobliwie zauważyła D. Berent. W tym momencie zareagowała obecna w GCK wójt Halina Kowalkowska, zauważając, że kilka lat temu na tej scenie wystąpił jej wnuk i – jakby będąc prekursorem internacjonalnego śpiewania – wykonał piosenkę po francusku.

Po prawie dwugodzinnym śpiewaniu nastał szczególny moment, dyrektor Hanna Szumotalska wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe (m.in. farbki i paletki do badmintona) czternaściorgu laureatom Wakacyjnego Konkursu Plastycznego Podwodny świat. Najlepsi plastycy otrzymali też Baśnie i legendy nasze, fundatorem publikacji była Anna Fabrykiewicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Grucie. (Nazwiska nagrodzonych dzieci podaliśmy wcześniej na stronie internetowej GCK.)
Piątkowy wieczór to jeszcze jeden wymowny, aczkolwiek trochę zasępiony akcent: TiM opuściła Zuzanna Angowska (na zdjęciu głównym – siedzi na scenie piąta od lewej strony, trzyma mikrofon). Jej rozbrat z koleżankami wynika tylko z jednej rzeczy, rodzice zmieniają miejsce zamieszkania. Zuzanna odnosiła lokalnie spore sukcesy estradowe. Przy tym jest osobą bardzo miłą i grzeczną, stąd nic dziwnego, że podczas pożegnania nie zabrakło wzruszeń i łez…
„Składam ci Zuzanno najserdeczniejsze podziękowania za to, że dzięki swojemu talentowi wokalnemu wielokrotnie brałaś udział w koncertach i przeglądach piosenki organizowanych nie tylko przez Gminne Centrum Kultury. Wyrażając swoją wdzięczność za zaangażowanie, życzę ci, abyś nadal rozwijała swoje piosenkarskie uzdolnienia i zawsze pamiętała, że to u nas stawiałaś pierwsze, udane kroki na scenie”, to fragment tekstu z podziękowania, jakie dyrektor wręczyła Zuzannie, dodając do nich dużego misia.
Wzruszona dziewczyna z trudem dobierała słowa. Także nielekko było jej mamie, która podkreśliła, iż jest wdzięczna prowadzącej GCK, że jej córka mogła tu edukować się wokalnie.
Do życzeń dla młodej i zdolnej dziewczyny dołączyła się wójt Halina Kowalkowska.
Zuzannę ze wzruszeniem żegnały koleżanki z TiM i Dorota Berent. Nie zabrakło souveniru i kwiatów.
A już po chwilach wzruszeń w GCK znowu królowały piosenki.
Szczególny wieczór podsumowujący osiem lat działalności GCK podobał się licznie zebranej publiczności, która niejednokrotnie prosiła o piosenkarski bis.
Piątkowa impreza to również poczęstunek dla gości; kawę, herbatę, napoje i ciastka serwowały instruktorki Magdalena Sala i Katarzyna Ryzner.

Tekst/foto: RAS

K2 Tools