2018 orlen dar serca

"ZACZYNAMY TAŃCZYĆ!"

Projekt GCK
"Taniec na dobre samopoczucie"

Od 7 listopada br. w GCK rozpoczyna się realizacja projektu TANIEC NA DOBRE SAMOPOCZUCIE, wynikającego z programu MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”.
Dzięki grantowi tańczyć będą trzy grupy po 20 osób, dziecięca i dwie pań.

Nieszpory ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza

DSC_0008W Hali Arenie w Toruniu 14 października 2018 r. odbył się koncert zatytułowany Nieszpory ludźmierskie, będące modlitwą ku czci Matki Bożej Królowej Podhala, skomponowane zostały do psalmów Leszka Aleksandra Moczulskiego, ze zbioru „Psalmy dla dzieci małych i dużych”.
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprosił mieszkańców całego regionu do udziału w tym niezwykłym koncercie poświęconym  świętemu Janowi Pawłowi II, patronowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z okazji  40. rocznicy wyboru na stolicę Piotrową.
Informację z Urzędu Marszałkowskiego otrzymały instytucje, głównie prowadzące działalność kulturalną w naszym województwie. Następnie szefowie placówek musieli zgłosić w Arenie listę uczestników, a następnie odebrać gratisowe karty wstępu.
Tak też zrobiła dyrektor GCK w Grucie Hanna Szumotalska. Szybko okazało się, że chętnych na obejrzenie i wysłuchanie koncertu jest wielu. Ogółem z Gruty na Nieszpory ludźmierskie pojechało 90 osób, dwoma autokarami. Wyjazd sponsorowała wójt gminy Halina Kowalkowska.
Dwugodzinny koncert, w którym wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i soliści (m.in. Elżbieta Towarnicka, Hanna Banaszak, Beata Rybotycka i Kuba Badach) był dla wszystkich ogromnym przeżyciem muzycznym i duchowym. I na pewno na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Tekst: (r)

K2 Tools