Kolejne Kółko Literackie

DSC_0008Od 11 października 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury działa nowe Kółko Literackie, do którego należą uczennice klasy 6. Szkoły Podstawowej w Grucie.
Na zdjęciu od lewej: Julia Łopatka, Dominika Kamińska, Wiktoria Ciechomska, Zofia Cieszyńska, Karolina Bednarska i Zofia Bernacka.
Dziewczęta na cotygodniowych, czwartkowych zajęciach ze Stanisławem Raginiakiem będą się uczyć przede wszystkim deklamacji wierszy i utworów prozatorskich.
Uczennice zgłosiły swój akces do Kółka po rozmowie z polonistą Krzysztofem Fickiem, notabene dyrektorem szkoły, i S. Raginiakiem. Nauczyciel przekonał dziewczyny, że warto rozwijać swoje zainteresowania literaturą, a także uczyć się recytacji. Dodał też, że dodatkowe uczestnictwo w Kółku skutkuje wyższą oceną z języka polskiego.
W grupie są jeszcze dwie inne uczennice, które należały do Kółka Literackiego w poprzednim roku szkolnym, to Adrianna Brzyska i Dorota Wesołowska.
Już 2 listopada o godz. 17.00 będzie można posłuchać dziewcząt podczas Zaduszek Poetyckich. Oprócz wierszy będą też piosenki w wykonaniu PÓŁnaPÓŁ.

Tekst: (ars)