Ambitny ZŁOTY WIEK

DSC_0008To już sporo lat, jak śpiewa i zdobywa laury zespół muzyczny ZŁOTY WIEK. Tylko pogratulować. I, jak mówi „kierownik” Barbara Małgorzewicz, życzyć, by grupę wzmocnili nowi śpiewający. – Upływający czas przyczynia się niestety do tego, że opuszcza nas koleżanka lub kolega. I nijak temu zaradzić. Jest nas coraz mniej, ale to nie oznacza, że brakuje nam pomysłów muzycznych – zauważa pani Barbara. – Jestem przekonana, że niedługo znowu ktoś do nas dołączy, czekamy na panie i panów.
14 października zespół wystąpił w Wąbrzeskim Domu Kultury na XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Dorobku Twórczego Seniorów. Zaprezentował dwie piosenki. Wszyscy uczestnicy (ogółem 31 zespołów) otrzymali puchary i dyplomy. Był czas na wymianę doświadczeń, rozmowy o swoich chórach czy zespołach.
Z kolei nieco wcześniej, 6 października ZŁOTY WIEK zaprezentował się na scenie w Świeciu nad Osą, w koncercie „Nasza Niepodległa”.
DSC 0001– Obecnie ćwiczymy przed VII Przeglądem Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który, jak co roku, odbędzie się w szkole w Grucie 11 listopada – dodaje B. Małgorzewicz.
Nadmieńmy, że kilka dni temu ZŁOTY WIEK swoimi piosenkami uświetnił obchody Europejskiego Dnia Seniora w Gminnym Centrum Kultury.

Tekst: (tng)