Po oryginalnych świeczkach, bukiety kwiatowe

DSC_0008We wtorek 6 listopada panie z Warsztatów Plastycznych zabrały się za wykonywanie sztucznych bukietów kwiatowych. Na wcześniejszych zajęciach zajmowały się zdobieniem niedużych świec przeróżnymi, naturalnymi kwiatkami i roślinami.
Wykonanie bukietów to cały szereg czynności, od wycinania z krepiny różnokolorowych płatków, z ich połączenia powstały pąki, te z kolei osadzane zostały na druciku-łodydze. Całość zwieńczył szeroki kołnierz „obejmujący” kwiaty. Tak wykonany bukiet może być ozdobą stołu, pokoju lub altany.

Tekst: (r)