TiM z laurami

DSC_00089 listopada w Ośrodku Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu odbył się IX KONURS Z-MOWY TYCH, CO ODESZLI, pt: TO TYLKO TANGO.  Poświęcony artystom, których nie ma już wśród nas, dedykowany w tym roku Korze Jackowskiej.
Do konkursu zgłoszono 27 uczestników, z których po eliminacjach jury wyłoniono 15 solistów i zakwalifikowało do dalszego etapu (w tym 6 z 7 zgłoszonych przez Dorotę Berent). Na koncercie galowym, który był jednocześnie kolejnym etapem konkursu jury przyznało nagrody i wyróżnienia: kat. młodsza: Karolina Rząca z utworem „Dobranoc Panowie", Daria Nadworna z piosenką „Gdzie ci mężczyźni", Marcelina Osmańska z „Miasteczko cud" i Małgorzata Dziewicka z „Tyle wdzięku". Na podium stanęły II m. Monika Merholc z utworem „Czarne Konie", I m. Zuzanna Angowska za „Kolędę Warszawską 1939″ Zbigniewa Preisnera, utwór, do którego akompaniament nagrał Przemysław Cackowski. W kategorii „starsze” III m. zdobyła Patrycja Urbaniak z Mełna, wykonując utwór „Konie" do akompaniamentu Przemysława Cackowskiego.
– Jestem bardzo dumna z mojej młodzieży, tym bardziej, że tematyka konkursu była bardzo trudna i trochę odbiegająca od naszego repertuaru – dzieli się wrażeniami Dorota Berent, prowadząca zespół TiM. – Zatem tym bardziej cieszę się z sukcesu moich podopiecznych, ponieważ zmierzyli się z nowymi tematami muzycznymi. Dodam, że na potrzeby eliminacji powstały nagrania demo, nagrywane w moich domowych warunkach, gdzie na tegoroczne Święta Bożonarodzeniowe przygotowywana jest kolejna płyta TiM. Jestem pewna, że się spodoba odbiorcom i niewątpliwie mile zaskoczy tych, którym nasz zespół kojarzy się głównie z muzyką rozrywkową.

Tekst: (r)